Stowarzyszenie #AkcjaKaretki z Leszna kupiło i wyposażyło w niezbędny sprzęt medyczny karetkę pogotowia dla Ukraińców walczących z rosyjskim najeźdźcą. Część zakupu wyposażenia zostało sfinansowane przez powiat leszczyński.

Starosta Jarosław Wawrzyniak i wicestarosta Maciej Wiśniewski przekazali sprzęt medyczny o wartości 5 tys. zł: pompę infuzyjną, nosze ratunkowe i ssak jako wyposażenie karetki pogotowia, która wkrótce wyjedzie do miasta Stryj w zachodniej Ukrainie, a stamtąd do strefy wojennej, w miejsce walk Ukraińców z wojskami rosyjskimi.

Organizatorem zakupu ambulansu Mercedes Sprinter i wyposażenia go w niezbędny sprzęt medyczny jest Stowarzyszenie #AkcjaKaretki. Pieniądze pochodziły od wielu sponsorów, w tym instytucji publicznych. To druga jego tego typu akcja tego stowarzyszenia - pierwsza karetka wyjechała do miasta Dolina koło Iwanofrankiwska. Wówczas z budżetu powiatu leszczyńskiego sfinansowany został za ok. 14 tys. zł zakup respiratora, ssaka, pompy infuzyjnej i dwóch toreb medycznych z pełnym wyposażeniem.

źródło tekstu: powiat leszczyński