1 września we Włoszakowicach obchodzono Święto Plonów - pamiętano również o ofiarach II Wojny Światowej.
Tegoroczne dożynki we Włoszakowicach obfitowały w bogaty program artystyczny, a połączone zostały z obchodami rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.
Wszystko zaczęło się o poranku, gdy na Mszy Świętej spotkali się okoliczni mieszkańcy, a wśród nich mnóstwo delegacji rolników, sadowników oraz ogrodników.
Dziękowali w ten sposób za zebrane plony oraz wnieśli intencje na zbliżający się sezon. Po nabożeństwie przemaszerowano na cmentarz parafialny we Włoszakowicach, gdzie oddano hołd pochowanym ofiarom II Wojny Światowej.
O godzinie 16:00 pod Pałacem Sułkowskich we Włoszakowicach wystartowała część artystyczna, podczas której odbył się obrzęd dożynkowy w wykonaniu Zespołu Regionalnego im. Anny Markiewicz i Kapeli Dudziarskiej „Manugi” z Bukówca Górnego członkowie delegacji wręczyli wójtowi gminy Włoszakowice Robertowi Kasperczakowi i przewodniczącemu Rady Gminy Kazimierzowi Kurpiszowi wcześniej poświęcony chleb i wieniec.
Zebrani widzowie posłuchać mogli świetnych wykonań utworów zagranych przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą „Blue Brass Band” z Włoszakowic pod dyrekcją Lidii Misiornej. Pod sceną swoje umiejętności prezentowały dziewczyny z grupy Mażoretek Twins z Włoszakowic. Po występie orkiestry i mażoretek na gości czekała duża niespodzianka, ponieważ na scenę wkroczyli artyści koncertu "Panna Pszeniczna" w przebraniach z dekad wstecz. Wykonali przeboje z lat 70.
Na sam koniec na sali GOK we Włoszakowicach odbył się pokaz filmu „Westerplatte” (1967 r.) w reżyserii Stanisława Różewicze - ku pamięci tym, co polegli w jednej z największych wojen.