Włoszakowice po raz drugi gościły zawodników kolarstwa przełajowego.

W niedzielę 14 października 2018r. odbył się Wyścig Kolarski MTB Za "Kangorem Żurawi" - zawody zaliczane do Leszczyńskiej Ligi Rowerowej 2018. W tym roku Włoszakowice gościły aż 240 zawodników. Ubiegłoroczny wyścig odbywał się głównie w parku, w którym wyznaczone zostały pętle. Start tegorocznej imprezy został przeniesiony na ul. Wolności, a trasa biegła drogami asfaltowymi oraz leśnymi w kierunku Zaborówca, gdzie zawodnicy zawracali. Najdłuższy dystans (Mega) miał 54km, dwie pętle po 27km.

Najszybciej na mecie na dystansie Mega zameldował się Przemysław Rozwalka (Lipno) (2h04'40") na drugim miejscu z tym samym czasem (2h04'41") uplasowali się Maciej Kasprzak (Poznań) i Mikołaj Konieczny (Lipno), trzeci z czasem (2h06'37") był Piotr Mierzyński (Włoszakowice). Wśród kobiet, zwyciężyła Iwona Chyła (Leszno) (2h40'45"), przed Kingą Mocek (Leszno) (3h00'08") i Agatą Kurkiewicz (Poznań) (3h04'45"). Na dystansie mini (1 pętla 27km) zwyciężył Artur Jadczak (Leszno) (1h03'20"), przed Maciejem Mogiłką (Leszno) (1h03'22") i Mateuszem Mróz (Czapury) (1h03'22") a na miejscu trzecim Mirosław Kajoch (Leszno) (11h03'23") i Piotr Krysman (Włoszakowice) (1h03'23"). Żeńskie podium przedstawiało się następująco, pierwsza - Julia Borowska (Kąty) (1h12'51"), druga - Renata Głód (Leszno) (1h19'07") i trzecia - Patrycja Langner (Stare Bojanowo) (1h19'49").