Premier Mateusz Morawiecki po posiedzeniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego poinformował, że od poniedziałku na dwa tygodnie wszystkie przedszkola, szkoły i uczelnie wyższe w całym kraju z powodu korownariusa zostaną zamknięte.

Obecnie w Polsce mamy potwierdzonych 25 przypadków zakażeń. Liczba z każdym dniem wzrasta. We wtorek Premier poinformował, że zespół zarządzania kryzysowego podjął decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych.

PREMIER ZAAPELOWAŁ RÓWNIEŻ, ŻE JEŻELI KTOŚ MA TAKĄ MOŻLIWOŚĆ, ABY DZIECKO JUŻ OD CZWARTKU MOGŁO ZOSTAĆ W DOMU, TO NIECH Z NIEJ SKORZYSTA. 
W TYM PRZYPADKU LICZY SIĘ CZAS. APELUJEMY RÓWNIEŻ O ROZWAGĘ, PONIEWAŻ WOLNE OD ZAJĘĆ SZKOLNYCH NIE OZNACZA, ŻE SĄ TO FERIE. NAJLEPIEJ, ABY DZIECI POZOSTAŁY W DOMACH - OGRANICZY TO MOŻLIWOŚĆ ZARAŻEŃ I ROZPRZESTRZENIANIA SIĘ WIRUSA DALEJ.