To już tradycja, że w czwartek przed świętami przychodzi zajączek, który ukrywa drobne podarunki. Podobnie było i w Przemęcie.


Na stronie gminy Przemęt czytamy:
Taki dzień zdarza się tylko raz w roku! W czwartkowe przedpołudnie, 14 kwietnia 2022 r. do Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki zawitał wielkanocny zajączek, a właściwie dwa! Na uszatych gości z niecierpliwością czekały dzieci i ich opiekunowie.
Zajączki przykicały i zostały gorąco przyjęte. Powitał je Wójt Gminy Przemęt Janusz Frąckowiak, który złożył wszystkim obecnym życzenia na nadchodzące święta. Okazało się, że zajączki przyniosły słodkie niespodzianki, ale… zapomniały gdzie je zostawiły… Temu kłopotowi starali się zaradzić pracownicy GCKiB, którzy zaproponowali aby wyruszyć w teren w poszukiwaniu wskazówek ukrycia gniazdek ze słodkościami. To było bardzo emocjonujące przedsięwzięcie – dzieci musiały sprostać wielu zadaniom do wykonania i zagadkom do rozwiązania. Szczęśliwie, krok po kroku, podążając za kolejnymi wskazówkami, wreszcie odnaleziono miejsce ukrycia słodyczy. Zające z dwoma „mobilnymi” gniazdkami wróciły na taras GCKiB. Słodki upominek otrzymały wszystkie dzieci. Na tym jednak nie koniec atrakcji. Malowanie twarzy, baloniki i kolorowanie pisanek kredami, no i oczywiście – pamiątkowe zdjęcie z zajączkami!