Od 3 kwietnia br. w Lipnie funkcjonować będzie miejsce ewentualnej kwarantanny zbiorowej, w której w razie potrzeby przebywać będzie do 27 zdrowych osób wracających z zagranicy.  

Każdy powiat ma obowiązek zorganizowania miejsca kwarantanny zbiorowej, w związku z czym Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzowego w Lesznie uruchomiło w Lipnie takie miejsce. Zlokalizowane jest w dawnym hotelu i może pomieścić do 27 osób w pojedynczych pokojach. Obiekt ma pełne zaplecze sanitarne.

Do miejsca kwarantanny zbiorowej w Lipnie służby wojewody wielkopolskiego kierować będą osoby zdrowe powracające z zagranicy, które muszą odbyć obowiązkową 14-dniową kwarantannę, a nie mają możliwości pobytu w swym miejscu zamieszkania. Osoby te będą przebywać w byłym hotelu w Lipnie, bez możliwości wyjścia na zewnątrz. Dwa razy dziennie otrzymają posiłki dostarczane przez firmę cateringową. Osoby objęte kwarantanną będą miały zapewnione środki czystości i inne potrzebne do codziennego funkcjonowania. Obiekt będzie całodobowo dozorowany przez agencję ochrony.  

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Lesznie, dzięki dobrej współpracy z lokalnymi firmami, w bardzo krótkim czasie zorganizowało miejsce kwarantanny zbiorowej, dzięki czemu osoby poddające się jej będą miały zapewnione odpowiednie warunki do dwutygodniowych pobytów w sytuacjach kryzysowych, z dala od swoich bliskich i znajomych.