17 marca 2019 roku na murawie boiska w Grotnikach, GKS Włoszakowice podejmował drużynę Zjednoczeni Pudliszki. Mecz rozegrano w ramach 16 kolejki klasy okręgowej, była to jednocześnie pierwsza rywalizacja w rundzie rewanżowej (wiosennej).

Spotkanie lepiej rozpoczęli rywale z Pudliszek, choć drużyna z Włoszakowic również miała swoje szanse. Pierwsza połowa zakończyła się 0:2 dla gości z czego jeden gol padł po rzucie karnym. W drugiej połowie piłkarze GKS ruszyli do odrabiania strat. Udało się strzelić bramkę kontaktową (1:2), jednak po kilku minutach goście znowu wyszli na dwubramkowe prowadzenie(1:3). Docenić należy walkę gospodarzy do ostatniej minuty, co poskutkowało kolejnym wiwatem miejscowych kibiców. Po pięknej akcji padła bramka dla "żółtych" na 2:3, niestety chwilę później sędzia zakończył spotkanie.

Pierwsze spotkanie obu drużyn odbyło się 11 sierpnia 2018 roku na stadionie w Pudliszkach. Wówczas drużyna z Włoszakowic pomimo świetnego wejścia w mecz (bramka Marka Borowczaka już w 1 minucie) poniosła wysoką porażkę 5:1.

Przed dzisiejszym meczem ekipa z Włoszakowic z 3 punktami zajmowała ostatnie - 16 miejsce (1 zwycięstwo, 14 porażek, bilans bramek 9:62) i miała dwupunktową stratę do drużyny z miejsca 15. Nasi rywale z Pudliszek radzą sobie w tym sezonie nieco lepiej. Po 15 kolejkach zajmowali 13 miejsce z 15 punktami (5 zwycięstw, 10 porażek, bilans bramek 26:44).