W minioną niedzielę (09.06.2019) seniorskie drużyny - GKS Włoszakowice oraz Sokół Włoszakowice rozegrały mecze na swoich szczeblach rozgrywkowych.

GKS Włoszakowice w ramach 28 kolejki leszczyńskiej klasy okręgowej o godzinie 14.00 gościł na własnym boisku drużynę Wisła Borek Wlkp. Początek rywalizacji mógł sugerować, iż spotkanie będzie wyrównane. Pierwsze dwie bramki (8' i 12') zdobyli rywale z Borku Wlkp. jednak Dawid Marcinek (GKS Włoszakowice) w 16 minucie zdobył bramkę kontaktową. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:2. Druga połowa to już niestety festiwal bramek zawodników z Borku Wlkp., którzy strzelili koleje 5 bramek (51', 61', 64', 80', 90'). Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:7.

GKS Włoszakowice z dorobkiem 3 pkt. (1 wygrana, 27 porażek) i bilansem bramek 22:129 zajmuje ostatnie miejsce w leszczyńskiej klasie okręgowej i drużynę czeka spadek do A klasy.

Kolejny mecz - Korona Wilkowice - GKS Włoszakowice - 16.06.2019 r. godz. 16.00.

Sokół Włoszakowice w niedzielę o 15.00 rozegrał wyjazdowe spotkanie z drużyną Helios II Czempiń. Po niezwykłej serii (Sokół Włoszakowice nie przegrał meczu w rundzie wiosennej) nadeszła pierwsza porażka. Zawodnicy z Czempinia szybko strzelili 2 gole w pierwszej części spotkania (7' i 11') i takim wynikiem zakończyło się to spotkanie.

Ekipa z Włoszakowic po pierwszej porażce w rundzie wiosennej spadła na 4 miejscu leszczyńskiej A klasy, po 19 rozegranych meczach ma 31 pkt. (9 wygranych, 4 remisy, 6 porażek) oraz bilans bramek 33:32. Strata do lidera tabeli wynosi 7 punkty i już jest pewne, że Sokół nie awansuje do klasy okręgowej, ponieważ do rozegrania został 1 mecz, jednak ciągle jest szansa zająć miejsce na podium.

Kolejny mecz - Sokół Włoszakowice - GKS Krzemieniewo 16.06.2019 r. godz. 16.00.