W sobotę oraz niedzielę 5-6 września 2012 roku gminne drużyny - Dąb Boguszyn, GKS Włoszakowice oraz Sokół Włoszakowice rozegrały mecze w ramach IV kolejki leszczyńskiej A klasy w piłkę nożną. Poniżej skrót meczów oraz tabela.

Dąb Boguszyn w ramach IV kolejki leszczyńskiej A klasy podejmował na własnym boisku drużynę LUKS Stare Bojanowo. Mecz został rozegrany w sobotę o godzinie 17.00. Pierwsza połowa przebiegła spokojnie - w 24 minucie Oskar Owsiany zdobył bramkę dla Boguszyna. W drugiej kibicie przeżywali niesamowite emocje oraz oglądali aż 5 bramek - w 47 minucie Oskar Owsiany podwyższył prowadzenie do 2:0, po czym rywale wzięli się za odrabianie strat, co udało im się uczynić w przeciągu 3 minut (55', 58'). W 84 minucie kolejny raz Oskar Owsiany wyprowadził gospodarzy na prowadzenie, jednak w doliczonym czasie gry rywale zdołali wyrównać. Spotkanie ostatecznie zakończyło się remisem 3:3.

GKS Włoszakowice swój mecz rozegrał również na własnym boisku. Pasjonujące spotkanie rozpoczęło się w niedzielę o godzinie 14.00, rywalem była ekipa Las Puszczykowo. Pierwsza bramka w meczu została zapisana na konto gospodarzy, jej strzelcem w 31 minucie był Mikołaj Sobecki. Rywale wyrównali już 6 minut później, jednak Mikołaj ponownie wyprowadził (39') drużynę GKSu na prowadzenie. Pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 2:1. Minute po rozpoczęciu drugiej połowy rywale z Puszczykowa wyrównani wynik. Kolejne trzy trafienia to bramki dla GKSu - Kacper Łeszyk (71', 86') oraz Marcin Pitrowski (88'). Zawodnicy z Puszczykowa walczyli jednak do ostatnich minut - strzelając jeszcze dwie bramki w doliczonym czasie gry. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem GKSu 5:4.

Sokół Włoszakowice podobnie jak Dąb Boguszyn mecz rozgrywał na własnym boisku w sobotę. O 16.00 na stadion we Włoszakowicach poza gospodarzami wyszli zawodnicy RYWAL-EWMAR Kurza Góra. W 6 minucie, szczęśliwie dla Sokoła bramkę samobójczą zdobył zawodnik gości. Zawodnicy z Włoszakowic zdobyli jeszcze dwie bramki - Dawid Lis (47') oraz Przemysław Pawłowski (90'). Spotkanie zakończyło się zwycięstwem ekipy z Włoszakowic 3:0.