W sobotę oraz niedzielę 5-6 października 2019 roku gminne drużyny - Dąb Boguszyn, GKS Włoszakowice oraz Sokół Włoszakowice rozegrały mecze w ramach VIII kolejki leszczyńskiej A klasy w piłkę nożną. Poniżej skrót meczów oraz tabela.

Dąb Boguszyn podejmował na własnym boisku drużynę Dąbroczanka Pępowo. Spotkanie rozpoczęło się w niedzielę o godzinie 14.00. Pierwsza połowa układała się po myśli zawodników oraz kibiców z Boguszyna. Dwa trafienia (22', 33') Krystiana Białasika oraz jedno (43') Alana Malepszego i 3 bramkowe prowadzenie. Jeszcze przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę goście również strzelili bramkę. Niestety w drugiej części spotkanie gospodarzom nie udało się utrzymać prowadzenia, drużyna z Pępowa po strzałach w 62 i 81 minucie doprowadziła do remisu. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:3.

GKS Włoszakowice swój mecz rozgrywał w sobotę o godzinie 15.00 w Pakosławiu, gospodarzem była drużyna z czołówki tabeli - Awdaniec Pakosław. Rywale przed meczem byli zdecydowanym faworytem i potwierdzili to podczas spotkania - strzelając po jednej bramce w każdej połowie. Mecz zakończył się wynikiem 2:0.

Sokół Włoszakowice w niedzielę o godzinie 15.30 na własnym boisku gościł wicelidera tabeli - MTS Pawłowice. W 37 minucie na prowadzenie wyszli rywale, kilka minut później (44’) strzelili kolejną bramkę - jednak tym razem samobójczą. Pierwsza część spotkania zakończyła się remisem 1:1. W drugiej części po golu w 68 minucie prowadzenie ponownie objęły Pawłowice. Piłkarze Sokoła walczyli do końca i tuż przed gwizdkiem końcowym (90+3’) zdołali wyrównać rezultat. Spotkanie zakończyło się cennym remisem 2:2.

Drużyna M Pkt BRAMKI

Kolejna kolejka:

GKS Włoszakowice - Dąb Boguszyn 13.10.2019r. godz. 14.00

Luks Stare Bojanowo - Sokół Włoszakowice 12.10.2019r. godz. 16.00

Terminarz wszystkich meczów na własnych boiskach znajdziecie w naszym informatorze - Wydarzenia