W sobotę oraz niedzielę 12-13 października 2019 roku gminne drużyny - Dąb Boguszyn, GKS Włoszakowice oraz Sokół Włoszakowice rozegrały mecze w ramach IX kolejki leszczyńskiej A klasy w piłkę nożną. Poniżej skrót meczów oraz tabela.

Dąb Boguszyn i GKS Włoszakowice w IX kolejce leszczyńskiej A klasy rywalizowali między sobą. Były to pierwsze derby w tym sezonie w gminie Włoszakowice. Spotkanie rozegrano w niedzielę od godziny 14.00 na stadionie w Grotnikach. Kibice oglądali wspaniałe widowisko. Raz jedna raz druga drużyna wychodziła na prowadzenie. Pierwszą bramkę w meczu zdobył w 3 minucie Oskar Owsiany (Dąb Boguszyn), kolejne dwie (24', 33') sędzia za sprawą Łukasza Gryzieckiego zapisał na konto GKSu. Jeszcze przed zakończeniem pierwszej połowy (43') Oskar Owsiany wyrównał wynik na 2:2. Druga połowa również była bardzo pasjonująca. W 60 minucie Daniel Hałupka wyprowadził Dąb Boguszyn na prowadzenie, a 15 minut później (75') Oskar Owsiany strzelając swoją 3 bramkę podwyższył prowadzenie do wyniku 2:4. W 78 minucie Łukasz Gryziecki (GKS Włoszakowice) również strzelił swoją 3 bramkę w tym spotkaniu. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 3:4. To pierwsze zwycięstwo drużyny z Boguszyna w tym sezonie. GKS Włoszakowice nadal bez triumfu. 

 

 

Sokół Włoszakowice swój mecz rozgrywał w sobotę od godziny 16.00 na boisku w Starym Bojanowie - rywalem była druzyna Luksa Stare Bojanowo. W 19 minucie gospodarze objęli prowadzenie, jednak szybka akcja zawodników Sokoła i 2 minuty później Patryk Lorenz wyrównał wynik. Pierwsza część spotkania zakończyła się remisem 1:1. Cztery minuty po rozpoczęciu drugiej połowy gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie. Na szczęście w 65 minucie Dawid Lis odrobił stratę. Spotkanie zakończyło się podziałem punktów - remisem 2:2.   

 

Drużyna M Pkt BRAMKI


Kolejna kolejka: 

Awdaniec Pakosław - Dąb Boguszyn  19.10.2019r. godz. 15.00

Błękitni Kąkolewo - GKS Włoszakowice  19.10.2019r. godz. 16.00

Sokół Włoszakowice - Kormoran Święciechowa 20.10.2019r. godz. 15.30

Terminarz wszystkich meczów na własnych boiskach znajdziecie w naszym informatorze - Wydarzenia