Seniorski zespół piłkarzy ręcznych z Włoszakowic zadebiutował w III lidze rywalizacji - pokazał wysoki poziom i zarobił trzy punkty do ligowej tabeli.To był historyczny dzień dla sekcji piłki ręcznej we Włoszakowicach, ponieważ seniorski zespół zadebiutował w rozgrywkach III ligi i to od razu pokazując dużą klasę swojej gry w spotkaniu z zespołem Start Konin. Stowarzyszenie MTS Aktywne Włoszakowice zadbało o odpowiednią oprawę całego wydarzenia - meczowi towarzyszyła orkiestra dęta oraz Mażoretki Twins. Z trybun do piłkarzy popłynął gorący doping, a to wszystko poskutkowało świetnym wynikiem. Uroczyście sezon dla klubu z Włoszakowic otworzył wójt gminy Włoszakowice Robert Kasperczak. 

Pierwsza połowa była bardzo zacięta, a obie drużyny szły łeb w łeb zdobywając kolejne bramki. Po dwudziestej minucie na chwilę prowadzenie objęła drużyna z Konina, jednak bardzo szybko nasi piłkarze odrobili straty, aby na przerwę schodzić z przewagą 13:11 punktów. 
Druga połowa pokazała, kto tego dnia będzie lepszym i zespół z Włoszakowic zaczął zdobywać kolejne bramki, jak natchniony, a z trybun dobiegały gorące brawa i okrzyki. Ostatecznie udało się zgromadzić osiem punktów przewagi i mecz zakończył się wynikiem 30:22. Pierwszy mecz pokazał, że drużyna jest odpowiednio przygotowana i na boisko będzie dawała z siebie wszystko, walcząc w kolejnych meczach. 
Zapraszamy do obejrzenia relacji video. 

Dla Włoszakowic punktowali: 

Błażej Kot: 1
Dawid Lorych: 1
Bartłomiej Budner: 2
Szymon Borowczak: 3
Jakub Bednarczyk: 3
Gracjan Rzepka: 5
Krzysztof Kosicki: 7
Jakub Kołodziejczyk: 8