Zdjęcie, które wczoraj wieczorem dodaliśmy na FB wlopi.pl na pewno nie jest fake zdjęciem. To realny obraz sali sportowej, która mieści się na terenie jednostki wojskowej w Lesznie. W całym kraju trwają przygotowania w związku z możliwym gwałtownym rozwojem koronawirusa. Również wojsko na obszarze Polski przystosowuje się na potrzeby przyjęcia osób objętych kwarantanną.

Niektóre jednostki wojskowe w Polsce intensywnie przygotowują się na ewentualną możliwość przyjęcia osób do kwarantanny lub leczenia chorych. W tym celu wydzielone zostają części architektury jednostek pod konkretne potrzeby obecnej sytuacji.

Na portalu defence24.pl czytamy, że:
"Przygotowania infrastruktury Sił Zbrojnych dla cywilnej i wojskowej służby medycznej przyspieszają, po wprowadzeniu stanu zagrożenia epidemiologicznego na terenie całego kraju. Decyzja rządu o przymusowej kwarantannie dla tysięcy Polaków powracających zza granicy oznacza duże wyzwanie logistyczne. Oprócz Straży Granicznej i innych służb podległych MSWiA zadania te mają wspierać żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Chodzi o zabezpieczenie wykonywania i egzekwowania wdrożonych działań takich jak wznowienie i wzmocnienie kontroli granicznych, zakaz wjazdu dla cudzoziemców czy objęcie kwarantanną Polaków wracających zza granicy."

Zdjęcie wywołało bardzo wiele komentarzy, w których pojawiła się gorąca dyskusja o tym, czy jest prawdziwe oraz aktualne. Na zdjęciu widzimy salę sportową jednostki wojskowej w Lesznie, którą wypełnia wiele łóżek. Możemy potwierdzić, że zdjęcie jest aktualne i jest to jeden z kroków wojska, aby być gotowym w razie konieczności i służyć dostępnością miejsc. 

Jeśli aż tak Ci niewygodnie, że nie możesz usiedzieć w domu, to może w Lesznie będzie Ci wygodniej? Łóżka już czekają...