Grotnicka firma Champion, postanowiła wspomóc lokalne instytucje szyjąc maseczki jednorazowe - dziś rozdano pierwszą uszytą partię.

Wielkie słowa uznania należą się firmie oraz pracownikom, którzy w tak trudnym czasie dla wielu przedsiębiorstw postanowili w czynie społecznym przebranżowić się i pomóc w zapobieganiu rozprzestrzeniania się nowego koronawirusa na terenie gminy Włoszakowice. Firma Champion na co dzień zajmuję się szyciem legowisk oraz sprzedażą karmy dla zwierząt. Właściciel postanowił wstrzymać szycie legowisk i rozpocząć produkcję maseczek chirurgicznych. Dziś pierwsze 400 sztuk maseczek trafiło do ośrodka zdrowia we Włoszakowicach oraz Urzędu Gminy Włoszakowice - który ma też przekazać Ochotniczej Straży Pożarnej we Włoszakowicach. 
 
W Rozmowie, Pan Roland (właściciel firmy) przekazał nam: Na tą chwilę mamy 7 belek materiału po 200 metrów bieżących (6 zakupiliśmy sami oraz 1 sfinansował Bank Spółdzielczy we Włoszakowicach) to powinno wystarczyć na uszycie ok. Kilku tysięcy  maseczek. Większy problem stanowi gumka, której udało nam się zakupić 1100 metrów, wystarczy to jedynie na połowę materiału na maseczki.  Dziś rozwieźliśmy pierwsze 400 szt. maseczek, w przyszłym tygodniu kolejne partie trafią do instytucji oraz do lokalnych punktów handlowych (apteki, sklepy itd.) - co ważne nie posłużą jedynie personelowi, ale również mieszkańcom.  Podczas zakupów każdy klient będzie mógł sobie wziąć za darmo na początek po jednej maseczce , zobaczymy jak dużo uda nam się ich produkować i jakie będzie zapotrzebowanie - być może z czasem będzie ich dostępnych więcej. 
 
Pan Roland również prosi osoby, które posiadają gumkę 1,2/1,6mm i chciałyby odsprzedać o kontakt telefoniczny - 693 749 644
 
Firma Champion nie po raz pierwszy czynnie uczestniczy w organizowaniu tego typu akcji - w ubiegłym roku podczas morsowania, przeprowadzili zbiórkę pieniędzy oraz przekazali karmę dla przytuliska dla zwierząt we Włoszakowicach - Szczytne rozpoczęcie sezonu morsowania