W minioną sobotę (25.05.2019) oraz niedzielę (26.05.2019 r.) seniorskie drużyny z gminy Włoszakowice (Dąb Boguszyn, GKS Włoszakowice, Sokół Włoszakowice) rozegrały mecze na swoich szczeblach rozgrywkowych.

Dąb Boguszyn w ramach 18 kolejki leszczyńskiej A klasy mecz rozgrywał w niedzielę (26.05.2019 r.) w Czempiniu - rywalem była drużyna HELIOS II Czempiń. Mecz zakończył się wynikiem 4:1. Porażka dużo kosztowała drużynę z Boguszyna - spadek w tabeli z 5 miejsca do strefy spadkowej (miejsce 8).

Dąb Boguszyn z dorobkiem 25 pkt. (7 wygranych, 4 remisy, 7 porażek) i bilansem bramek 33:40 spadł na 8 miejsce w leszczyńskiej A klasie. Po 18 kolejce w tabeli jest bardzo ciasno, różnica między Sokołem Włoszakowice (3 miejsce) a ekipą z Boguszyna (8 miejsce) wynosi tylko 3 punkty - należy tu zaznaczyć, że Dąb Boguszyn ma rozegrany jeden mecz więcej.

Kolejny mecz Dąb Boguszyn - GKS Krzemieniewo 02.06.2019 r. godz. 14.00.

GKS Włoszakowice w ramach 26 kolejki leszczyńskiej klasy okręgowej w niedziele o godzinie 14.00 na własnym stadionie podejmował drużynę Sarnowianka Sarnowa. Po pierwszej części spotkania kibicie mogli mieć nadzieje na drugie zwycięstwo GKSu w tym sezonie, w 56 minucie drużyna z Włoszakowic prowadziła 2:0 po bramkach Dawida Marcinka (26') i Damiana Stępczaka (56'). Jednak od tego momentu rywale wzięli się za odrabianie strat - strzelili 3 bramki (63', 80', 88') i ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 2:3.

GKS Włoszakowice z dorobkiem 3 pkt. (1 wygrana, 25 porażek) i bilansem bramek 20:114 zajmuje ostatnie miejsce w leszczyńskiej klasie okręgowej.

Kolejny mecz - Brenewia Wijewo - GKS Włoszakowice 01.06.2019 r. godz. 17.00.

Sokół Włoszakowice ważny mecz rozgrywał w sobotę o 18.00 na stadionie w Głuchowie, rywalem była drużyna LZS Głuchowo, która przed tym meczem była o jedną pozycję wyżej w tabeli od Sokoła. Pierwsza połowa spotkania przebiegła spokojnie, w 27 minucie bramkę dla drużyny z Włoszakowic strzelił Radosław Wijata. Piłkarze Sokoła doskonale zdają sobie sprawę, że jedno bramkowa zalicza w piłce nożnej to bardzo mało, dlatego od początku drugiej połowy ruszyli do ataku - z bardzo dobrym skutkiem. W 47 minucie bramka Artura Zadwornego, dwie minuty później (49') bramka Przemysława Pawłowskiego i już 0:3 dla Sokoła, co bardzo rozzłościło rywali z Głuchowa, którzy zaczęli ostro faulować - w ciągu kolejnych 14 minut otrzymali aż 4 żółte kartki, na szczęście obyło się bez kontuzji w ekipie z Włoszakowic. Głuchowo honorową bramkę strzeliło w 76 minucie, a dla Sokoła czwarte trafienie dołożył w 84 minucie Łukasz Fligier. Mecz zakończył się wynikiem 1:4. Sokół utrzymuje wyśmienitą passę (od początku rundy wiosennej nie przegrał meczu) czego efektem jest wysokie miejsce w tabeli.

Ekipa z Włoszakowic po fenomenalnym meczu awansowała na 3 miejsce leszczyńskiej A klasy, po 17 rozegranych meczach ma 28 pkt. (8 wygranych, 4 remisy, 5 porażek) oraz bilans bramek 30:28. Strata do lidera tabeli wynosi tylko 5 punktów.

Kolejny mecz - Sokół Włoszakowice - ISKRA Długie Stare 02.06.2019 r. godz. 13.30.