Seniorski zespół piłkarzy ręcznych z Włoszakowic zadebiutował w III lidze rywalizacji - pokazał wysoki poziom i zarobił trzy punkty do ligowej tabeli.

To był historyczny dzień dla sekcji piłki ręcznej we Włoszakowicach, ponieważ seniorski zespół zadebiutował w rozgrywkach III ligi i to od razu pokazując dużą klasę swojej gry w spotkaniu z zespołem Start Konin. Stowarzyszenie MTS Aktywne Włoszakowice zadbało o odpowiednią oprawę całego wydarzenia - meczowi towarzyszyła orkiestra dęta oraz Mażoretki Twins. Z trybun do piłkarzy popłynął gorący doping, a to wszystko poskutkowało świetnym wynikiem. Uroczyście sezon dla klubu z Włoszakowic otworzył wójt gminy Włoszakowice Robert Kasperczak.

Pierwsza połowa była bardzo zacięta, a obie drużyny szły łeb w łeb zdobywając kolejne bramki. Po dwudziestej minucie na chwilę prowadzenie objęła drużyna z Konina, jednak bardzo szybko nasi piłkarze odrobili straty, aby na przerwę schodzić z przewagą 13:11 punktów.
Druga połowa pokazała, kto tego dnia będzie lepszym i zespół z Włoszakowic zaczął zdobywać kolejne bramki, jak natchniony, a z trybun dobiegały gorące brawa i okrzyki. Ostatecznie udało się zgromadzić osiem punktów przewagi i mecz zakończył się wynikiem 30:22.

Pierwszy mecz pokazał, że drużyna jest odpowiednio przygotowana i na boisko będzie dawała z siebie wszystko, walcząc w kolejnych meczach.