W minioną sobotę (01.06.2019) i niedzielę (02.06.2019) seniorskie drużyny z gminy Włoszakowice (Dąb Boguszyn, GKS Włoszakowice, Sokół Włoszakowice) rozegrały mecze na swoich szczeblach rozgrywkowych.

Dąb Boguszyn w ramach 20 kolejki leszczyńskiej A klasy mecz rozgrywał w niedzielę na własnym boisku, rywalem była drużyna GKS Krzemieniewo. Mecz zakończył się wysokim zwycięstwem drużyny z Boguszyna aż 7:1. Zwycięstwo dało awans w tabeli drużynie z Boguszyna ze strefy spadkowej (8 miejsce) na miejsce 5. W tabeli jest jednak bardzo ciasno, różnica punktów miedzy drużynami z 3 i 8 miejsca to tylko 6 punktów. Warto zaznaczyć, że Dąb Boguszyn ma rozegranych najwięcej meczów spośród tych drużyn, drużyna z 8 miejsca ma do rozegrania 2 zaległe mecze.

Dąb Boguszyn z dorobkiem 28 pkt. (8 wygranych, 4 remisy, 7 porażek) i bilansem bramek 40:41 awansował ze strefy spadkowej na 5 miejsce w leszczyńskiej A klasie.

Kolejny mecz - Tur Turew - Dąb Boguszyn - 16.06.2019 r. godz. 16.00.

GKS Włoszakowice w sobotę w ramach 27 kolejki leszczyńskiej klasy okręgowej o godzinie 17.00 rozgrywał mecz wyjazdowy w sąsiedniej gminie Wijewo, rywalem była drużyna Brenewia Wijewo. Spotkanie rozpoczęło się dwiema "szybkimi" bramkami dla gospodarzy (2', 8'), dalsza część pierwszej połowy była już bardziej wyrównana i przy stanie 2:0 zawodnicy zeszli na przerwę. Druga połowa to już festiwal bramek, niestety bramek dla ekipy z Wijewa, po 6 kolejnych trafieniach (53', 55', 56', 73', 80', 81') było już 8:0. Honorową bramkę dla GKSu w 82 minucie zdobył Marek Borowczak. Spotkanie zakończyło się wynikiem 8:1.

GKS Włoszakowice z dorobkiem 3 pkt. (1 wygrana, 26 porażek) i bilansem bramek 21:122 zajmuje ostatnie miejsce w leszczyńskiej klasie okręgowej.

Kolejny mecz - GKS Włoszakowice - Wisła Borek Wielkopolski 09.06.2019 r. godz. 14.00.

Sokół Włoszakowice w niedzielę o 13.30 na własnym stadionie gościł drużynę Iskra Długie Stare. Pierwsza część spotkania była wyrównana i nie padły żadne bramki. Drugą połowę lepiej rozpoczęli rywale z Długich Starych, którzy strzelili 2 bramki, jednak zawodnicy Sokoła nie poddawali się i walecznością udowodnili swój charakter - strzelając 3 bramki, kolejno Patryk Lorenz 69’ i 82’ oraz Dawid Lis 90+3’. Mecz zakończył się wynikiem 3:2. Sokół utrzymuje wyśmienitą passę (od początku rundy wiosennej nie przegrał meczu) czego efektem jest wysokie miejsce w tabeli.

Ekipa z Włoszakowic po kolejnym fenomenalnym meczu utrzymała się na 3 miejscu leszczyńskiej A klasy, po 18 rozegranych meczach ma 31 pkt. (9 wygranych, 4 remisy, 5 porażek) oraz bilans bramek 33:30. Strata do lidera tabeli wynosi już tylko 4 punkty (liter ma rozegrany 1 mecz więcej).

Kolejny mecz - Helios II Czempiń - Sokół Włoszakowice - 09.06.2019 r. godz. 15.00.