Od czytelnika strony wlopi.pl dostaliśmy filmik, który prezentuje nawałnice przechodzącą dzisiaj przez trasę Włoszakowice - Leszno. Wiało, padało i mocno grzmiało!

Prognozy, które zapowiadały wraz z upałami wystąpienie nagłych burz się sprawdziły i dzisiaj (20.06.2019) w okolicy zagrzmiało, silnie wiało oraz padało. 
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla Wielkopolski. Burze z gradem w regionie mają się pojawiać między godziną 14, a 23. - Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Miejscami możliwy grad - mogliśmy przeczytać w komunikacie. Dookoła panująca susza powoduje bardzo duże zagrożenie pożarowe. Dodatkowo problem dotyka mocno wszystkich rolników oraz osoby, które zajmują się uprawą roślin.
Wszyscy spoglądamy w niebo za utęsknionym deszczem, jednak nagłe i gwałtowne ulewy nie napawają optymizmem oraz nie przynoszą oczekiwanych efektów. 
Od jednego z naszych czytelników dostaliśmy film prezentujący, jak trudne warunki panowały podczas ulewy na trasie Włoszakowice-Leszno. 

Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze, gdy aura nie sprzyja, wieje silny wiatr oraz mocno pada. Nie zalecamy stawania pod drzewami, ponieważ stajemy się łatwym celem do spadających konarów. W miarę możliwości powinniśmy udać się na otwartą przestrzeń i w bezpiecznym miejscu przy włączonych światłach awaryjnych przeczekać nawałnicę.