Fakty znad wody gościły na plaży Jeziora Dominickiego. Była to duża atrakcja dla turystów, rozdano wiele prezentów, a najmłodsi z bliska mogli zobaczyć wóz transmisyjny.

Plaża "Pudełkowo" w niedzielę gościła ekipę z RMF FM, która do Boszkowa przyjechała w ramach letniej akcji "Fakty znad wody". 
Przybyli na specjalnie zaproszenie Mateusza Lubieńca ze Stowarzyszenia Przyjaciół Boszkowa, które jak widać działa prężnie, a ich projekty rozsławiają Boszkowo na całą Polskę! Za Ich sprawą każdego roku odbywa się akcja Czyścimy Jezioro Dominickie - największa tego typu akcja w Polsce (KLIKNIJ TUTAJ, aby poczytać o niej więcej). Dodatkowo osoby związane ze stowarzyszeniem licznie uczestniczą lub sami organizują wiele mniejszych projektów związanych z okolicą Boszkowa - prowadzą szkoły żeglarskie, organizują rajdy, spływy, dbają o właściwą ekologię oraz interweniują w przypadku łamania prawa. To właśnie oni zabierali głos co godzinę na antenie radia.

Od wczesnych godzin na plaży rozstawiony był namiot, a przy nim leżaki, na których turyści mogli wypić herbatę oraz kawę serwowaną przez cały dzień. Na najmłodszych czekał pop corn, do którego ustawiały się kolejki, ponieważ wszyscy wiemy, że po udanej kąpieli w jeziorze każdy chętnie coś zje. 
Chociaż słońce nie rozpieszczało i tylko co pewien czas wychylało się nieśmiało zza chmur, to krem z filtrem rozdawany pod namiotem rozszedł się bardzo szybko. 
Przybyłą ekipę zachwyciło nie tylko same jezioro, ale i tereny pobliskie - mnogość ścieżek, pięknej przyrody, czy kajakowe szlaki. 

Jest to doskonały przykład na to, że Boszkowo zasługuję na dużo uwagi ze strony samorządu, służb dbających o porządek oraz mediów, ponieważ Boszkowo, to jedna z największym wizytówek gminy Włoszakowice. 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć oraz video.