To już drugie spotkanie Szogunów z przedszkolakami z Krzycka Wielkiego - tym razem w ramach akcji "Ruch to zdrowie, każdy Szogun Ci to powie".

W piątkowy poranek w przedszkolu w Krzycku Wielkim zjawiła się ekipa Szogunów, by najmłodszych zarażać miłością do sportu. Spotkanie było podzielone na 3 części.

Najpierw przeprowadzono luźną pogadankę z przedszkolakami. Dzieciaki opowiadały o sportach, które uprawiają i którymi się interesują. Poruszono kwestie aktywności fizycznej, odżywiania oraz wartości, które powinien reprezentować każdy sportowiec. Z racji iż Szoguny kojarzą się głównie z piłką nożną, nie mogło zabraknąć i tego tematu. Przedszkolaki doskonale wiedziały z czego składa się strój bramkarski oraz bez zająknięcia wymieniały pozycje na boisku. 

Po części teoretycznej przyszedł czas na rozgrzewkę. Były przysiady, podskoki, skłony oraz oczywiście pajacyki. Dzieci bardzo sumiennie i ochoczo wykonywały te elementy. Rozgrzewka była konieczna z uwagi na część trzecią spotkania, czyli gry i zabawy ruchowe.

Na moment sala wiejska zamieniła się w ruchliwą ulicę, ponieważ dzieci wyposażone w kierownice z piłkarskich grzybków dały popis brawurowej jazdy, oczywiście w grze panowały jasne zasady. Na hasła: czerwony, zielony, pomarańczowy, tankowanie odpowiednio stawały, biegały, truchtały w miejscu i oczywiście tankowały swoje bolidy na stacjach benzynowych. Drugą konkurencją była zabawa pt. "raz, dwa, trzy - Szogun patrzy". Przyznajemy, że wola zwyciężania była tutaj zdumiewająca. Na deser oczywiście strzelanie bramek. Piękne gole były ozdobą wydarzenia. Po wykonywanych rzutach karnych zapewne za kilka lat Szoguny będą musieli zrobić kilka sekcji - także damskich.

Na zakończenie wszystkie dzieci dostały medal "Małego Szoguna", natomiast organizatorzy - Szoguny - dyplom z podziękowaniami oraz gromkie DZIĘ KU JE MY!.

źródło: FB Szoguny Krzycko Wielkie, zdjęcia: Maja Rosa