W piątek (01.11.2019 r.) obchodziliśmy Uroczystość Wszystkich Świętych. Odwiedziliśmy kilka cmentarzy w regionie za dnia oraz po zmroku.

Wiele osób wyruszyło tego dnia na cmentarze, aby całymi rodzinami odwiedzać groby swoich bliskich, którzy odeszli z tego świata. Był to czas zadumy i wspomnień po tych, których zabrakło między nami. Słoneczna pogoda zachęcała do wyjazdów, więc od wczesnych godzin na cmentarzach obserwowaliśmy spory ruch - obyło się jednak bez większych incydentów, a wzmożony i utrudnionych ruch obserwowaliśmy tylko w godzinach mszy świętych, gdy to wierni przyjeżdżali lub wyjeżdżali z parkingów. 

Podobnie, jak każdego roku i w tym - na drogach trwała akcja "Znicz". Nie posiadamy jeszcze szczegółowych informacji. Wiemy, że w ubiegłym roku w Wielkopolsce doszło do 81 wypadków. Zabitych zostało 11, a rannych 86 osób. Oprócz wypadków doszło do 921 kolizji oraz zatrzymano 168 nietrzeźwych kierowców. Na terenie Gminy Włoszakowice ruch przy cmentarzach w newralgicznych momentach za każdym razem zostawał rozładowany w kilkanaście minut.

Odwiedziliśmy z aparatem cmentarze w: Brennie, Włoszakowicach, Dłużynie oraz Bukówcu Górnym.