Koniec października okazał się niezwykle szczęśliwy dla mieszkanki Bukówca Górnego - Zosia Marcinek zdobyła wraz z koleżankami brązowy medal Mistrzostw Polski w sztafecie.

Finał Ogólnopolski w Sztafetowych Biegach Przełajowych odbył się 29 października 2019 roku w Olszynie (Województwo dolnośląskie). Zosia Marcinek absolwentka szkoły w Bukówcu Górnym oraz była zawodniczka miejscowego klubu UKS Sokolik obecnie uczęszcza do Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Puszczykowie. W mistrzostwach rywalizowała w barwach nowego klubu - MKS Juvenia Puszczykowo. 

Kategoria w której Zosia walczyła wraz z nowymi koleżankami to Licealiada Młodzieży dziewczęta 10 x 1000 m. Na starcie stanęło 11 drużyn. LO Puszczykowo z wynikiem 37:48,53 zajęło 3 miejsce, tuż przed nimi z wynikiem lepszym tylko o 2 sekundy (37:46,84) uplasowały się zawodniczki z LIX Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego w Warszawie. Miejsce pierwsze z wynikiem 36:31,54 wywalczyły dziewczęta z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie.

Zosi serdecznie gratulujemy i liczymy, że wkrótce znowu będziemy mogli opisywać kolejne sukcesy.

zdjęcie: UKS Sokolik