W piątek (8.11.2019 r.) o godzinie 14.00 przy skrzyżowaniu ul. Krzyckiego i Mórkowskiej odbyło się oficjalne otwarcie przebudowanej drogi w Krzycku Wielkim.

Inwestycja kosztowała 1,1 miliona złotych  i została sfinansowana z trzech źródeł: gmina Włoszakowice przeznaczyła na ten cel 400 tysięcy złotych, natomiast powiat leszczyński oraz spółka Werner Kenkel po 350 tysięcy złotych. Starosta Jarosław Wawrzyniak podczas otwarcia podziękował wójtowi gminy Włoszakowice Robertowi Kasperczakowi oraz prezesowi spółki Werner Kenkel Adamowi Kenklowi, przyznając, że jednym z największych beneficjentów przebudowanej drogi jest właśnie fabryka, z której dziennie wyjeżdża około sto tirów. Głos zabrał również Adam Kenkel, który podkreślił, że po przebudowie jest o wiele ciszej i cieszy się z faktu, iż przejazd ciągników siodłowych do firmy będzie mniej uciążliwy dla mieszkańców Krzycka Wielkiego. Robert Kasperczak docenił świetną współpracę między samorządami i spółką oraz wyraził nadzieję o jej dalszym ciągu podczas kolejnych inwestycji.

Warto tu również wspomnieć o zapewnieniach Wójta podczas sesji Rady Gminy Włoszakowice, która odbyła się dwie godziny wcześniej. Robert Kasperczak poinformował, że pomimo iż droga została ukończona zgodnie z projektem, to nie koniec inwestycji na tym odcinku. Po konsultacjach z mieszkańcami udało się wykupić ziemie oraz uzyskać zapewnienie od starosty leszczyńskiego, że chodniki w Krzycku Wielkim zostaną poszerzone.