W sobotę (9.11.2019 r.) prezes Przemysław Konieczny, naczelnik Arkadiusz Pawlak oraz druhowie Leszek Wawrzyniak i Jacek Stankowiak odebrali nową łódź motorową, która posłuży włoszakowickiej jednostce podczas różnego rodzaju akcji na akwenach wodnych. 

RIB E&T MARINE 420 ALUMINIUM bo tak nazywa się jednostka, która została zamówiona w jednej z łódzkich firm to profesjonalna łódź hybrydowa o wymiarach ponad czterech metrów długości oraz dwóch szerokości. Jednostka była jednak "goła", należało ją wyposażyć m. in. w silnik, układ kierowniczy, konsolę sterowną czy oświetlenie. Do transportu łodzi jest potrzebna specjalna przyczepka, którą również udało się zakupić.

Zakup całego zestawu został sfinansowany z kilku źródeł. Między innymi z Funduszu Składkowego Ubezpieczeń Społecznych Rolników, Urzędu Gminy Włoszakowice, Starostwa Powiatowego w Lesznie oraz część lokalnych przedsiębiorców i instytucji. Na portalach społecznościowych prowadzono również wiele licytacji. Nam również udało się przeprowadzić dwie. 

Strażacy są ogromnie wdzięczni wszystkim, którzy przyczynili się do sfinalizowania zakupu.

zdjęcia: OSP KSRG Włoszakowice