W godzinach nocnych z dnia 25 na 26 listopada 2019r. przeprowadzone zostały prace modernizacyjne na stacji uzdatniania wody w Bukówcu Górnym.

Prace związane z modernizacją pompowego zestawu sieciowego II stopnia na SUW Bukówiec Górny stanowiły jedną z inwestycji zaplanowanych przez Gminny Zakład Komunalny Sp. z o.o. na 2019 rok. Zadaniem zestawu sieciowego II stopnia jest wtłaczanie do sieci wodociągowej wody uzdatnionej o odpowiednim ciśnieniu, która czerpana jest ze zbiorników retencyjnych.

Po przeprowadzonym zapytaniu ofertowym na wykonanie zadania modernizacyjnego przyszedł czas na jego realizację. Wykonawcą robót była firma zewnętrzna, a zakres zadania obejmował dostawę i wykonanie :

  • wymiany stalowych kolektorów łączących zestaw na nowe wykonane ze stali nierdzewnej,
  • wymiany klapowych zaworów zwrotnych zabezpieczających pompy pionowe na nowe zawory zwrotne sprężynowe między kołnierzowe,
  • montażu nowej ramy zestawu sieciowego na stopach anty wibracyjnych,
  • montażu dodatkowych przepustnic DN315mm (1 szt.) odcinająca zestaw sieciowy od zbiorników retencyjnych na wodę uzdatnioną oraz przepustnice fi 100mm (2 szt.) umożliwiające wymianę wodomierzy zapewniając przy tym odbiorcą usług stałą dostawę wody,

Wszystkie elementy stalowe zostały wykonane ze stali nierdzewnej.

źródło: gzk.wloszakowice.pl