Od wczesnych godzin do Bukówca Górnego zjeżdżali biegacze z całego kraju, a nawet zza granicy. Wszystko po to, aby wziąć udział w XXXIV Biegu Sokoła. FOTO i VIDEO relacja z biegu. 

Raz do roku Bukówiec Górny zamienia się w stolicę biegów. To wszystko dzięki legendarnemu już "Biegowi Sokoła". Dla wielu biegaczy jest to stały element kalendarza.
Dopisało wszystko - od pogody po organizacje, jak podkreślił Paweł Marcinek, koordynator biegu: "W Bukówcu Górnym jest pogoda dla biegaczy". 

W imprezie biegowej wzięło udział blisko 950 osób. Świetna atmosfera oraz wzorowe przygotowanie przyciąga co roku mnóstwo osób. Dodatkowo bieg oferuje przeróżne kategorie biegowe. Każdy znajdzie coś dla siebie, czy jest się przedszkolakiem czy wytrawnym i doświadczonym biegaczem. 
W samym centrum Bukówca Górnego biegom towarzyszy mnóstwo dodatkowych atrakcji: dużo stoisk z jedzeniem, atrakcje dla najmłodszych, słynna już parada motocykli, czy pokazy miejscowych zespołów. 

W tym roku Ukrainiec Dmytro Dydowodiuk zwyciężył na głównym dystansie 34 Biegu Sokoła w Bukówcu Górnym. Najlepszą z pań była Olesia Dydowodiuk, która prywatnie jest żoną pana Dmytra. 
Wszyscy biegacze na trasie zostawiali serce, co świetnie widać było, kiedy przebiegali już metę, ponieważ wielu z nich przez duży wysiłek padało na asfalt od zmęczenia. 

W ramach Biegu Sokoła już po raz 22 rozegrano biegowe Mistrzostwa Polski Lekarzy. W tej kategorii zwyciężył Wojciech Lizak z Jastrzębia Zdroju, druga była Anna Zajączkowska, a trzecia Małgorzata Nowak z Pleszewa. 

Na dystansie 5 kilometrów najlepszy okazał się Dominik Marcinkowski, na dystansie 2 kilometrów najszybszy był Wiktor Sokołowski z Wrocławia, zaś 1 kilometr najszybciej pokonał Marcel Maćkowski z Kąkolewa. 

TEGOROCZNE WYNIKI MOŻNA ZNALEŹĆ POD ADRESEM: biegsokola.com