Sztafeta o szczytnym celu wystartowała w sobotnie popołudnie na boisku szkolnym w Bukówcu Górnym. Zbierali pieniądze dla ŚDS Włoszakowice.

 
Idea, która jest godna naśladowania na stałe wpisała się w biegowy kalendarz gminy Włoszakowice. Idea nietypowa - bo nie często zdarza się, aby za każdy kilometr, który przebiegniemy, ktoś płacił pieniądze. Jednak w Bukówcu Górnym jest to możliwe! Wszystko za sprawą firmy Werner Kenkel, to ona ofiarowuje kwotę trzech złotych za każdy kilometr, który pokona uczestnik zapisujących się do tego wydarzenia. 
Pieniążki "wybiegane" przez uczestników trafiają następnie prosto do Środowiskowego Domu Samopomocy im. Wernera Kenkel we Włoszakowicach.

Bieg trwa długo, bo aż 24 godziny, podczas nich cały czas można dołączyć do biegaczy, którzy pokonują dystans bieżni znajdującej się na boisku szkolnym w Bukówcu Górnym. Przy biurze rejestracji spotykamy prezesa TG "Sokół" w Bukówcu Górnym - Jana Kota, bardzo zadowolony jest z każdej osoby stającej na starcie tej szczytnej sztafety. Wielu biegaczy wybrało godziny nocne ze względu na panujące upały, chociaż w tej inicjatywie czas nie ma znaczenia, bo można dookoła boiska się przejść, przespacerować - ważne są zrobione kilometry!
 
W 2019 ROKU ZEBRANO: 15 462,75 zł (5154,25 km x 3zł).