29 maja o godzinie 18 rozpoczął się pierwszy mecz tegorocznej Ligi Gminnej. Tuż przed pierwszym gwizdkiem wszystkich powitał, życzył dobrych wyników i oficjalnie otworzył ligę Radny Rady Gminy Włoszakowice Pan Marius Sujecki. Rozgrywki z uwagi na sytuację epidemiczną rozpoczęły się później niż planowano. Rozegrana zostanie także tylko jedna runda.

W pierwszym spotkaniu zobaczyliśmy powracającą po roku przerwy drużynę ze Zbarzewa oraz Orła Dłużynę. Mecz rozgrywany był w strugach deszczu, co nie przeszkadzało żadnej z drużyn. Ostatecznie lepsi w tej konfrontacji okazali się zawodnicy Orła i to oni zainkasowali 3 punkty.

Wynik i statystyki meczu

Drugie spotkanie to szlagier kolejki. Wielokrotni zwycięscy z Włoszakowic zmierzyli się z drużyną z Grotnik, która co roku zaliczana jest do faworytów ligi. Mecz niezwykle wyrównany, w którym pokazano jedyną w tym dniu żółtą kartkę, zakończył się minimalnym zwycięstwem obrońców tytułu.

Wynik i statystyki meczu

W trzecim spotkaniu Jezierzyce Kościelne zagrały swój mecz z Szogunami z Krzycka Wielkiego. Podczas meczu zawodnicy z Jezierzyc dwukrotnie wychodzili na prowadzenie. Lecz spotkanie ostatecznie zakończyło się podziałem punktów.

Wynik i statystyki meczu

W ostatnim meczu doszło do prawdziwej kanonady. Piłkarze z Bukówca Górnego urządzili sobie ostrze strzelanie i ostatecznie rozgromili rywali z FC Sądzia aż 17:0. Piłkarze z Sądzi nie mieli w tym spotkaniu nic do powiedzenia, na co niewątpliwie wpływa miała absencja kilku ważnych zawodników.

Wynik i statystyki meczu

Wszelkie statystyki dostępne są na stronie www.lg2021.ligspace.pl

tekst: Arkadiusz Szymczak
foto: Arkadiusz Szymczak, Adam Marciniak