Już po raz drugi, w grudniowej scenerii we Włoszakowicach rozegrany został wyścig przełajowy rangi Pucharu Polski - CX Włoszakowice "Cześć i Chwała Zwycięzcom", by upamiętnić 100. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

W zawodach zorganizowanych przez klub Kołownik Włoszakowice wzięło udział kilkuset zawodników i zawodniczek. Impreza rozpoczęła się o godzinie 10.00 startem kategorii MASTERS II. Zmagania odbywały się w kilkunastu kategoriach, najmłodsi na starcie mieli 10 lat. Oprócz zawodników posiadających licencję Polskiego Związku Kolarstwa, swoje siły na trasie mogli sprawdzić również amatorzy. A trasa, choć ta sama co w tamtym roku, z uwagi na silny wiatr i opady deszczu była bardzo wymagająca. Jak to w zawodach przełajowych bywa, i tu nie zabrakło również kraks i upadków, na szczęście, żaden z zawodników nie ucierpiał.

W trakcie zawodów, o godzinie 13.00, prezes Kołownika Włoszakowice Grzegorz Mierzyński złożył wiązankę kwiatów na mogile Powstańców Wielkopolskich. Po czym odbyły się dekoracje MASTERS I, MASTERS II, MASTERS III, AMATORÓW, MŁODZIKÓW oraz ŻAKÓW. Dwie ostatnie - najważniejsze kategorie - ELITA KOBIET oraz ELITA MĘŻCZYZN wystartowały o 13.35 oraz 14.30. O 15.30 odbyły się dekoracje kategorii JUNIOR MŁODSZY, JUNIOR oraz ELITA. 

Zapraszamy do obejrzenia foto i wideo relacji: