Znakomite medalowe doniesienia płyną do nas prosto z Budapesztu, gdzie od piątku rozgrywane są Mistrzostwa Świata Juniorów "IFBB World Junior Bodybuilding and Fitness Championship & Women Fit Model World Cup". 

Po wielu ciężkich treningach i godzinach przygotowań oraz startach w zawodach w Polsce Ewelina Weiss otrzymała nominację, aby reprezentować oficjalnie Polskę w Mistrzostwach Świata Juniorów, które rozgrywane są tego roku w Budapeszcie. Wyleciała z kadrą w tym tygodniu na Węgry, gdzie odliczała godziny do swojej prezentacji w pierwszych dla niej mistrzostwach międzynarodowych.
 
Dwa dni przed startem trener Eweliny Weiss napisał na portalu facebook:
"Ta bardzo młoda, zawsze uśmiechnięta (trochę roztrzepana😉), pozytywna zawodniczka jest przykładem połączenia pięknej genetyki i konsekwentnej pracy nad sobą. Jedno powinno zawsze iść w parze z drugim.
Cieszę się i jestem dumny z naszej już długotrwałej współpracy i wielu, mniejszych i większych sukcesów. "

W krótkim wywiadzie dla portalu wlopi.pl Ewelina na wiadomość o nominacji do kadry na mistrzostwa przyznała:
"W ogóle się tego nie spodziewałam, moja pierwsza reakcja, to płacz ze szczęścia i nie mogłam w to uwierzyć i chyba nadal do końca nie dociera to do mnie.
Wiem, że rywalizacja będzie bardzo duża, nie będzie przypadkowych osób. Cieszy mnie sama możliwość wzięcia udziału w takich dużych zawodach, to dla mnie naprawdę bardzo duże wyróżnienie.
Czasu zostało mało, bo tylko 3 tygodnie więc będzie to bardzo intensywny czas i wiem, że każdy dzień muszę wykorzystać, jak najlepiej potrafię. Na myśl o tych zawodach, czuje podekscytowanie, ale też bardzo się stresuję, bo będą to moje pierwsze międzynarodowe zawody i nie wiem, czego się spodziewać ale na pewno będzie to bardzo ciekawe nowe doświadczenie i już nie mogę się doczekać tych emocji!"

Ewelina Weiss w swojej kategorii (Juniorki 16-20 lat, ponad 163 cm wzrostu) zdobyła Mistrzostwa Świata. Serdecznie jej gratulujemy tak ogromnego sukcesu!

Ewelinę odwiedziliśmy podczas przygotowań zimą zeszłego roku - nagraliśmy z nią wtedy reportaż. Powiedziała w nim, że: "Jeżeli czegoś bardzo chcemy, to możemy wszystko".