Do Polski dociera coraz więcej relacji, które na zdjęciach oraz filmach przedstawiają ostatnie godziny reprezentantów naszego kraju na Mistrzostwach Świata "IFBB World Junior Bodybuilding and Fitness Championship & Women Fit Model World Cup", które do jutra rozgrywają się na Węgrzech.

Dla nas najbardziej interesujący był występ Eweliny Weiss, która na co dzień mieszka we Włoszakowicach, ma 17 lat i uczy się w I Liceum Ogólnokształcącym w Lesznie. Jak przyznała nam w wywiadzie - pierwszy raz na siłownię zabrał ją jej tata Krzysztof Weiss. Wcześniej trenowała lekkoatletykę, jednak bardzo szybko jej serce zabiło w kierunku kulturystyki. Trafiając pod odpowiednie skrzydła okazało się, że ma duże predyspozycje, chęć ciężkiej pracy oraz talent, aby swoje treningi pokierować ku startom w zawodach Bikini Fitness. 

Podczas takich zawodów sędziowie oceniają przede wszystkim budowę ciała, jego jędrność oraz wyrzeźbienie mięśni. Jest to jednak część oceny, ponieważ sędziowie zwracają uwagę również na makijaż, fryzurę, biżuterię, czy dopasowanie ubrania. Ważną kwestią jest również sama uroda zawodniczki. Można rzec, iż są to prawdziwe zawody miss pośród kobiet uprawiających kulturystykę. 


Chęć osiągania wysokich celów rodzi potrzebę wielu godzin treningów oraz wyrzeczeń dnia codziennego. Nie jest łatwo pogodzić godziny ciężkich treningów ze szkołą oraz życiem prywatnym, lecz Ewelinie udało się to znakomicie. W ubiegłym roku mieliśmy przyjemność nagrać reportaż, w którym Ewelina opowiedziała nam jeszcze przed swoimi pierwszymi startami w zawodach o swojej pasji. Już wtedy w jej głosie dało wyczuć się rodzące marzenia. Ewelina w zawody weszła, jak burza - szybko pokazując na co ją stać, chociaż dopiero debiutowała w tym sporcie. Poniekąd pewnie sama nie spodziewała się, że w pierwszym roku swoich startów wywalczy tytuł Mistrzyni Świata. KLIKNIJ TUTAJ, aby obejrzeć dokument.

Po ostatnich występach podczas X Mistrzostw Polski Szkół Ponadpodstawowych w Kulturystyce i Fitness oraz w Mistrzostwa Polski Juniorów i Weteranów w Kulturystyce oraz Fitness, gdzie zdobyła dwa drugie miejsca otrzymała największą nagrodę - nominację do kadry na Mistrzostwa Świata. W krótkim wywiadzie dla portalu wlopi powiedziała wtedy:
"W ogóle się tego nie spodziewałam, moja pierwsza reakcja, to płacz ze szczęścia i nie mogłam w to uwierzyć i chyba nadal do końca nie dociera to do mnie.
Wiem, że rywalizacja będzie bardzo duża, nie będzie przypadkowych osób. Cieszy mnie sama możliwość wzięcia udziału w takich dużych zawodach, to dla mnie naprawdę bardzo duże wyróżnienie.
Czasu zostało mało, bo tylko 3 tygodnie więc będzie to bardzo intensywny czas i wiem, że każdy dzień muszę wykorzystać, jak najlepiej potrafię. Na myśl o tych zawodach, czuje podekscytowanie, ale też bardzo się stresuję, bo będą to moje pierwsze międzynarodowe zawody i nie wiem, czego się spodziewać ale na pewno będzie to bardzo ciekawe nowe doświadczenie i już nie mogę się doczekać tych emocji!"

Ewelina na Mistrzostwach Świata wystartowała w kategorii Junior Bikini 16-20 lat i pokonała swoje rywalki zdobywając złoto i tytuł Mistrzyni Świata w swojej kategorii wiekowej. Budapeszt okazał się bardzo szczęśliwym miejscem dla Eweliny. Rok temu powiedziała nam wiele motywujących słów - sama potwierdziła, co one wszystkie oznaczają: "Jeżeli czegoś bardzo chcemy, to możemy wszystko". Trenerem Eweliny jest Norbert Tymczak. Serdecznie gratulujemy jeszcze raz!

PONIŻEJ FILMIK Z CEREMONII DEKORACJI MEDALOWEJ!ŹRÓDŁO FILMU: YT fitness and mass