W niedzielę 4 listopada 2019 roku gminne drużyny - Dąb Boguszyn, GKS Włoszakowice oraz Sokół Włoszakowice rozegrały mecze w ramach XII kolejki leszczyńskiej A klasy w piłkę nożną. Poniżej skrót meczów oraz tabela.

Dąb Boguszyn w XII kolejce leszczyńskiej A klasy rywalizował z drużyną Tęcza Osa Osieczna. Spotkanie odbyło się w niedzielę o 14.00 w Osiecznej. Pierwsza połowa zdecydowanie należała do rywali z Osiecznej, którzy strzelili 4 bramki (16’, 19’, 38’, 44’). W 50 minucie Oskar Owsiany zdobył pierwszą bramkę na konto Boguszyna, niestety kolejne dwie należały do rywali (57’, 85’). W 88 minucie drugą bramkę dla Boguszyna zdobył Marcin Szklarski. Spotkanie zakończyło się wysoką porażką ekipy z Boguszyna - 6:2.

Sokół Włoszakowice i GKS Włoszakowice - pierwsze derby z udziałem tych drużyn od kilku lat, co gwarantowało wspaniałe widowisko. Przed meczem zdecydowanym faworytem była drużyna Sokoła Włoszakowice i to oni już w 19 minucie wyszli na prowadzenie, bramkę zdobył Przemysław Pawłowski. Jak powszechnie wiadomo, derby toczą się własnym rytmem i najlepszym tego dowodem była dalsza część spotkania. W 24 minucie Łukasz Gryziecki wyrównał wynik spotkania, a kilka minut przed końcem pierwszej połowy (42') za sprawą Dawida Marcinka - GKS wyszedł na prowadzenie. Druga część spotkania? Przeczytajcie sami - 64 minuta - Mateusz Stępień zwiększa prowadzenie GKSu do 1:3. 71 minuta i czerwona kartka (druga żółta) dla strzelca pierwszej bramki dla GKS - Łukasza Gryzieckiego. Gra w "dziesiątkę" nie dała przewagi Sokołowi, wręcz przeciwnie - zawodnicy GKSu strzelili jeszcze 3 bramki - Mikołaj Sobecki (77'), Łukasz Dosz 85') i Damian Chrapek (90'+3). Spotkanie niespodziewanie zakończyło się wysoką porażką Sokoła 1:6.

 

Drużyna M Pkt BRAMKI


Kolejna kolejka: 

Dąb Boguszyn - Sokół Włoszakowice 10.11.2019r. godz. 13.00

GKS Włoszakowice - RYWAL EWMAR Kurza Góra 10.11.2019r. godz. 14.00

Terminarz wszystkich meczów na własnych boiskach znajdziecie w naszym informatorze - Wydarzenia