W Boszkowie odbyły się II Śródlądowe Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym. Patronat nad mistrzostwami objął starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, a ich organizację finansowo wsparło Starostwo Powiatowe w Lesznie.  

W Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Wodnym wystartowało ponad czterdziestu najlepszych w kraju ratowników wodnych reprezentujących dziesięć zespołów.

W ramach mistrzostw rozegrano 10 widowiskowych i bardzo wymagających konkurencji (5 indywidualnych i 5 drużynowych), będących symulacją bądź nawiązaniem do rzeczywistych akcji ratowniczych, w tym bieg-pływanie-bieg, wyścig na deskach ratowniczych, wyścig pływanie, akcja z pasem ratowniczym, ironman, wyścig łodzi wiosłowych, wyścig na deskach SUP, akcja z zasobnikiem z liną, akcja z deską ratowniczą, flagi plażowe.

W klasyfikacji drużynowej, zwyciężyła reprezentacja CKS-SMS Szczecin przed Ratownictwem Wodnym Filip Orłowski z Poznania i Wodną Służbą Ratowniczą. Najlepszą polską śródlądową ratowniczką wodną została Oliwia Błajet (RWFO1), która uzyskała tyle samo punktów co srebrna medalistka Paulina Zatka (WSR), ale posiadała na koncie więcej wyższych lokat w konkurencjach indywidualnych. Na trzecim stopniu podium stanęła Adrianna Radzik (RWFO). Wśród panów najlepszy na śródlądziu okazał się Wojciech Kotowski (CKS-SMS Szczecin), który pokonał Pawła Boryckiego (WSR) oraz kolegę z drużyny Adama Dubiela.

Finałowe zmagania na plaży Hotelu Sułkowski w Boszkowie obserwował wicestarosta leszczyński Grzegorz Rusiecki. Organizację mistrzostw Polski wsparło finansowo Starostwo Powiatowe w Lesznie.

źródło: powiat-leszczynski.pl