W niedzielę (19.01.2020 r.) w Krzycku Wielkim odbyło się wyjątkowe wydarzenie, a szczególnie dla męskiej części - bowiem w sali wiejskiej królował e-sport i pizza.

Miejscowy klub Szoguny zorganizował dwie imprezy - II Mistrzostwa Krzycka Wielkiego w grę Fifa oraz konkurs Szybki Szogun.

II Mistrzostwa Krzycka Wielkiego w grę FIFA podobnie jak poprzednia edycja cieszyły się ogromnym zainteresowaniem ludzi z całej gminy. Wystarczyło kilkadziesiąt godzin by zapełnić listę startową. Na uczestników i kibiców czekała przygotowana sala wiejska. Cztery stanowiska z konsolami i tv, wielkogabarytowa plansza z rozpiską meczów oraz poczęstunek - przygotowany na tę okazję przez panie z Krzycka.

32 zawodników zostało przypisanych do ośmiu czteroosobowych grup, w ramach których odbyły się mecze każdy z każdym. Zespoły z dwóch pierwszych miejsc każdej grupy były premiowane awansem do fazy pucharowej.

Po rozegraniu 1/8, 1/4 i półfinałów dwa najważniejsze mecze turnieju zakończyły się wynikami:

Finał

Szczurek (FC Barcelona) 3:2 Doro (FC Barcelona)

Mecz o 3 miejsce:

Oski (Liverpool) 4:1 Rudy (FC Barcelona)

Po 64 meczach zawodów zwycięzcą II Mistrzostw Krzycka Wielkiego w gę FIFA został Kacper Łeszyk (Krzycko Wielkie). Pokonał on w bardzo emocjonującym finale Bartosza Dorozinskiego (Jezierzyce Kościelne)

W meczu o 3 miejsce zmierzyli się Oskar Ratajczak (Krzycko Wielkie) i Piotr Łeszyk (Krzycko Wielkie). Spotkanie zakończyło się rezultatem 4:1 na korzyść Oskiego i to on stanął na najniższym stopniu podium.

Pierwsze trzy miejsca zostały nagrodzone pucharami ufundowanymi przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włoszakowicach.

W trakcie turnieju e-sportu odbył się także Szybki Szogun. Konkurencja polegała na jak najszybszym zjedzeniu całej pizzy o nazwie „Szogun” z menu restauracji Strefa Dobrego Smaku. Do walki o miano lokalnego pożeracza pizzy stanęło 6 śmiałków. Piotr, Grzegorz, Arkadiusz, Dawid, Jacek oraz Bartek na znak organizatora zaczęli pochłaniać włoski przysmak. Bezkonkurencyjny okazał się Jacek Kaczmarek! Zjedzenie całej pizzy zajęło mu tylko 9 minut i 20 sekund.

W nagrodę otrzymał okazały puchar, bon na 50zł do wykorzystania w lokalu Strefy oraz 50 zł w gotówce.

Wielkie słowa uznania należą się wszystkim uczestnikom tych nietypowych zawodów. Fundatorem nagród w Szybkim Szogunie była restauracja Strefa Dobrego Smaku z Sądzi.

Szoguny pragną podziękować wszystkim graczom oraz osobom, które pomogły przy organizacji obu imprez.

tekst: K.Sz. Zdjęcia: Adam Marciniak