Ferie zimowe to oczywiście głównie czas odpoczynku, jednak dla akrobatek z sekcji UKS Sokolik, to okazja dodatkowych treningów i przygotowań do zmagań sportowych. W pierwszym tygodniu tej przerwy od nauki, dziewczęta intensywnie trenowały, a w drugim nadarzyła się okazja do startu w turnieju akrobatycznym w Kołobrzegu.

Wspólnie z Poznańskim Centrum Akrobatyki trzy zawodniczki, wyjechały nad morze, by zmierzyć się w skokach na ścieżce w Gimnastyczno-Akrobatycznym Turnieju AcroBaltic 2020. 

Po raz kolejny dziewczyny z UKS Sokolik nie zawiodły i świetnie zaprezentowały barwy klubu. Swoje układy wykonały na bardzo wysokim poziomie i ostatecznie wszystkie znalazły się na podium. 

W kategorii do 13 lat w KLASIE III Nikola Sobierajska pewnie zwyciężyła, zdobywając złoto, a Jagoda Grześkowiak uplasowała się na trzecim stopniu podium. Bardzo zacięty pojedynek stoczyła również Rita Grzesiecka w kategorii do 16 lat w KLASIE III. Ostatecznie po wykonaniu swoich układów, z niewielką stratą punktową do pierwszej zawodniczki, Rita zdobyła srebro.

Ogromne gratulacje dla dziewcząt za świetny wynik i podziękowania za godne reprezentowanie szkoły.

Szczególne podziękowania dla Pana Krzysztofa Huberta i Pani Moniki Francik, za umożliwienie nam wyjazdu wspólnie z Poznańskim Centrum Akrobatyki.

Dariusz Wandolski

Poniżej krótkie wideo z zawodów w Kołobrzegu: