Po raz pierwszy hala sportowo-środowiskowa we Włoszakowicach gościła zawodników rywalizujących w ramach Wielkopolskiej Ligi Taekwondo.

Całodniowe zawody zostały zorganizowane przez klub UKS Dragon Długie Stare przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji we Włoszakowicach.

Zawodnicy zaczęli zjeżdżać się przed godziną 8.00, żeby zdążyć przejść etap rejestracji oraz ważenia. Zawody rozpoczęły się punktualnie o 10.00. 

W każdej kolejce Wielkopolskiej Ligi Taekwondo rywalizacja odbywa się w czterech kategoriach wiekowych - Dzieci (2010-2011), Młodzik (2008-2009), Kadet (2005-2007) oraz Junior (2002-2004) z podziałem na dziewczynki i chłopców. Oprócz walk, kategorie wiekowe 2005-2014 rywalizują dodatkowo w konkurencji sprawnościowej:

1. Kopnięcie na czas (dla wszystkich na wysokość brzucha)
a) stoper start
b) 10 kopnięć dollyo chagi na wysokość brzucha na nogę prawą c) 10 kopnięć dollyo chagi na wysokość brzucha na nogę lewą d) 5 padnij powstań
e) stoper stop
2. Tor Sprawnościowy; na odcinku 10 m (za każde ćwiczenie zawodnik zdobywa 1 pkt – czyli przy wykonaniu 1 powtórzenia toru można zdobyć 5 pkt i adekwatnie do tego wykonując 2 powtórzenia zdobywa 10 pkt)
a) stoper START
b) na starcie zawodnik wykonuje 2 padnij powstań i przewrót w przód
c) biegnąc dalej zawodnik wykonuje kopnięcie ap chagi z wyskoku (zawsze na wysokość swojej głowy) d) biegnie dalej omijając na dziesiątym metrze słupek (obiegamy nie dotykamy)
e) biegiem wraca na start i wykonuje ponownie aż do końca 1 minuty

Wielkopolska Liga Taekwondo składa się z 3 kolejek. Dzisiejsza, we Włoszakowicach była pierwszą. Po każdej kolejce najlepsi zawodnicy otrzymują reprezentacyjne medale i dyplomy oraz punkty, które po zsumowaniu wszystkich kolejek wyłonią zawodników z tytułem Mistrza Ligi.

Punktacja konkurencji walki:
- 1 miejsce - 6 pkt.
- 2 miejsce - 4 pkt.
- 3 miejsce - 3 pkt.
- miejsca 5-8 – 1 pkt.

Punktacja konkurencji sprawnościowe:
- 1 miejsce - 6 pkt.
- 2 miejsce - 4 pkt.
- 3 miejsce - 3 pkt.
- 4 miejsce - 2 pkt.

Zawodnicy z klubu UKS DRAGON, którzy wywalczyli podium:

Gorwa Borys - 1 miejsce (dzieci do 7 lat włącznie)
Andrzejewska Julia - 2 miejsce (dzieci do 7 lat włącznie)
Witkiewicz Dawid - 1 miejsce (junior młodszy)
Antoszewski Marcin - 2 miejsce (junior młodszy)
Waligóra Alicja - 3 miejsce (junior młodszy)

Całe wyniki I kolejki Wielkopolskiej Ligi Taekwondo we Włoszakowicach dostępne są pod adresem: http://www.mipon.pl/gorwa-team/index.php?opcja=wyniki/wyniki_wybor_z&rok=2019