Hala sportowa we Włoszakowicach w ostatni marcowy weekend stała się areną zmagań zawodników podczas Mistrzostw Polski w Kickboxingu 2019. 

To bardzo widowiskowe zawody, ponieważ na trzech planszach doszło do starć zawodników, którzy walczą ze sobą w dwóch formułach: pointfighting oraz light-contact. 
Sport ten uprawiają osoby, które są bardzo silne fizycznie, jak i psychicznie, ponieważ aby wygrać trzeba nie tylko dobrze wyprowadzać ciosy, ale i panować nad stresem, kontrolować i wyczuć przeciwnika oraz być bardzo pewnym siebie. W odróżnieniu od boksu, tutaj możemy stosować również kopnięcia. Bardzo ważnymi elementami są: siła, szybkość, wytrzymałość, gibkość, czy poczucie rytmu. 

We Włoszakowicach obserwować było można bardzo zacięte walki, podczas których często dochodziło do emocjonujących wymian ciosów, a chwilami z twarzy zawodników ociekała krew. Nie ma się czemu dziwić - dla wielu są to jedne z ważniejszych zawodów podczas całego roku. Do zdobycia prestiżowy tytuł mistrza Polski. 

Tak niezwykłe widowisko mogło być zorganizowane we Włoszakowicach, dzięki powstaniu hali sportowej, która posiada doskonałe zaplecze. Na miejscu zjawili się między innymi: Robert Kasperczak - wójt gminy Włoszakowice, Jarosław Wawrzyniak - starosta leszczyński, Arkadiusz Szymczak - kierownik GOSiR-u, Rafał Jagodzik - prezes GZK, Albin Pudlicki - trener kickboxingu, organizator czy Paweł Walkowiak - wspierający organizację imprezy. To oni również wręczali puchary i medale podczas dekoracji. 

Podczas uroczystej inauguracji nie mogło zabraknąć występu mażoretek Twins, które zostały nagrodzone dużymi brawami. 

To nie koniec zmagań sportowych, kolejne walki będą odbywać się w niedzielę. Po weekendzie na stronie pzkickboxing.pl podane zostaną oficjalne wyniki. 
Już dzisiaj gratulujemy wszystkim sportowcom!