W poniedziałkowe południe doszło do załamania pogody. Po ciepłym weekendzie poniedziałkowa aura powitała nas mocnym zachmurzeniem, a w kolejnych godzinach dnia obfitymi opadami i porywistym wiatrem.

Po godzinie 12:00 pogoda zaczęła się coraz bardziej załamywać, aż w końcu zaczęło silnie padać oraz wiać. To bardzo nagła zmiana warunków atmosferycznych, bo jeszcze wczoraj wielu z nas korzystało z dobrodziejstwa pogodnej aury i delektowało się w miarę wysoką temperaturą. Dzisiaj porywisty wiatr oraz opady skutecznie utrudniły podróżowanie kierowcom, a w wielu miejscach na drogach leży wiele liści oraz połamanych gałęzi. Do większego incydentu doszło przed Kościołem w Jezierzycach Kościelnych, gdzie dość duża gałąź pod wpływem wiatru złamała się i skutecznie zablokowała wejście na dziedziniec przed kościołem.

Ostrzegamy jednocześnie, że w momencie usuwania gałęzi mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w przejeździe drogą. Uważajcie na siebie i zachowujcie wzmożoną czujność w tak niekorzystnych warunkach atmosferycznych.