W ostatnim czasie bardzo głośno zrobiło się dookoła pewnej akcji, w której udział biorą przeróżne osoby - od polityków, przez celebrytów, uczniów, artystów po... jak widać osoby duchowne. Wszystko w bardzo szczytnym celu - całość zbiórki przekazana zostanie, jak piszą organizatorzy: "na pomoc lekarzom i szpitalom w walce z koronawirusem."

O co w ogóle chodzi?

Hot16Challenge, jak informuje wikipedia, to: "ogólnopolska akcja muzyczna zainicjowana przez rapera Karola „Solara” Poziemskiego w sierpniu 2014 roku, a jej druga edycja w kwietniu 2020. Zgodnie z jej zasadami każdy artysta w ciągu 72 godzin od otrzymania nominacji musi nagrać 16-wersową zwrotkę pod dowolny beat i nominować do tego samego zadania kolejnych wykonawców." Druga odsłona akcji ma bardzo szczytne korzenie i tło. Zainicjowana została przez organizatorów zbiórki pieniędzy na pomoc dla lekarzy i szpitali, aby ta zyskała na szerokim rozgłosie społecznym.

Każdy, kto bierze udział w akcji wykonuje rapowy kawałek, który najczęściej opowiada o trudzie walki medyków z epidemią koronawirusa. Na koniec wykonawca nominuje kolejny osoby i w ten sposób powstaje cały łańcuszek. W opisie utworu kolejne osoby zawsze umieszczają link do zbiórki. W akcji zabrał udział nawet prezydent Andrzej Duda.

Dokładnie 19 maja w sieci pojawiła się "szesnastka" Karola Maciejaka - byłego wikarego z Parafii pw. Świętej Trójcy we Włoszakowicach. Zobaczcie sami!

KLIKNIJ TUTAJ, ABY OBEJRZEĆ