W ostatnim czasie dostaliśmy od Was wiele zapytań odnośnie domniemanego gwałtu, do którego miało dojść we Włoszakowicach. Tytuł podobny do tego z artykułu mogliście zobaczyć na wielu stronach oraz grupach, ale uprzedzamy, to FAKE WIADOMOŚĆ - KOMPLETNA NIEPRAWDA!

Wiadomość o gwałcie we Włoszakowicach zaczęła bardzo sprawnie rozprzestrzeniać się po sieci. Wszystko za sprawą fake newsa, który zaczął być udostępniany na kolejnych stronach oraz grupach. Jest to rozprzestrzeniający się wirus, którego celem może być wyłudzanie naszych danych, więc przestrzegamy przed klikaniem w jego LINK! Najczęściej artykuł dotyczący gwałtu opatrzony zdjęciem, jakie możecie zobaczyć w tym artykule na miniaturze. 

Klikanie w podejrzane linki jest bardzo niebezpieczne, ponieważ szybko możemy stracić dane prywatne oraz dostępy do różnych kont. Jeszcze raz przestrzegamy przed wchodzeniem na strony, których pochodzenie jest nam podejrzane. Najcześciej wystarczy wejść na sprawdzone od dłuższego czasu portale informacyjne, czy zawierają komunikat o podobnym incydencie. Jeżeli nie, to możemy być na 100% pewni, że to tzw. fake - a strona go zawierająca może wyłudzać nasze dane. 

Poniżej zamieszczamy przykłady FAKE NEWSÓW związanych z "gwałtem we Włoszakowicach".