Prognozy gorącej niedzieli przyciągnęły do Boszkowa prawdziwe tłumy turystów. Parkingi od wczesnych godzin bardzo szybko się zapełniały, a nad jeziorem pojawiło się bardzo dużo wczasowiczów. 

Od samego ranka słupki termometrów powędrowały bardzo mocno w górę, a to spowodowało, że tak piękną pogodę wielu turystów postanowiło wykorzystać na relaks nad Jeziorem Dominickim. Parkingi i pobocza głównych dróg zaroiły się od parkujących samochodów, a na plaży oraz w lokalach gastronomicznych chwilami nie było miejsca na wetknięcie przysłowiowej szpileczki. 

W godzinach popołudniowych doszło do delikatnego załamania pogody, a na horyzoncie pojawiły się burzowe chmury, z których następnie spadł intensywny deszcz. Skłoniło to wielu turystów do wyjazdu w jednym momencie, a przez to do korkowania się głównej drogi dojazdowej z Boszkowa do Włoszakowic. Przejazd tym odcinkiem trasy trwał nawet kilkadziesiąt minut w najbardziej szczytowym momencie. W takich momentach dla wszystkich proponujemy objazdy przez Grotniki oraz Dominice. 

Poniżej video: