W minioną niedzielę Boszkowo-Letnisko odwiedziły tysiące osób, które wybrały to miejsce do sobotniego oraz niedzielnego wypoczynku. W niedzielę wieczorem doszło do sporego korkowania się głównej drogi wyjazdowej z Boszkowa-Letniska w kierunku Włoszakowic.

Po godzinie 15:00 w ubiegłą niedzielę wiele osób zdecydowało się na powrót z Boszkowa-Letniska po wypoczynku nad brzegiem jeziora. Z racji, że był to bardzo gorący weekend do Boszkowa przyjechały istne tłumy turystów. Wyjazd ich wszystkich o zbliżonej porze przyniósł spory korek w kierunku Włoszakowic.

Przypominamy, że istnieją trasy alternatywne dojazdu oraz wyjazdu z Boszkowa-Letniska!

Najlepszym rozwiązaniem w przypadku zaobserwowania wzmożonego ruchu oraz korkowania się pojazdów w internetowych aplikacjach, jest wybór drogi przez Dominice, a następnie drogą asfaltową przez las w kierunku Włoszakowic. Droga ta jest znacznie mniej uczęszczana, a może stanowić dobry element odciążający główny szlak dla osób opuszczających letnisko.

Przypominamy również, aby zwracać szczególną uwagę i zachować czujność w przypadku usłyszenia służb ratunkowych, które zmierzają na sygnale, aby ratować komuś życie. Jeżeli stoimy w korku na drodze Boszkowo-Włoszakowice, to najlepszym rozwiązaniem w takim momencie jest zjechanie maksymalnie na prawe pobocze (jeżeli jest to możliwe). 

Poniżej film z korku Boszkowo-Włoszakowice: