Rafał Trzaskowski we wtorkowy poranek, dokładnie o godzinie 10:15 odwiedził lokalny sad w Krzycku Wielkim. Rozmawiał z właścicielami na tematy upraw oraz zagrożeń i problemów, które sadownicy obecnie spotykają.

Poniżej VIDEO Z WIZYTY RAFAŁA TRZASKOWSKIEGO

W poniedziałkowy wieczór zostały zorganizowane dwie oddzielne debaty prezydenckie w dwóch różnych miejscach. Rafał Trzaskowski zaprosił do Leszna obecnego prezydenta Andrzeja Dude, a Andrzej Duda zaprosił do miejscowości Końskie Rafała Trzaskowskiego. Oboje nie przyjęli zaproszeń, więc debaty zamieniły się bardziej w jednoosobowe wystąpienia. Rafał Trzaskowski korzystając z faktu przebywania w Lesznie, postanowił z rana kolejnego dnia odwiedzić sadowników z terenu miejscowości Krzycko Wielkie.

Na terenie gminy Włoszakowice w Krzycku Wielkim pojawił się o 10:15, gdzie po przywitaniu przez sadowników wspólnie z nimi udał się na krótki spacer alejką między drzewami. Rozmawiali na tematy sadownictwa w obecnych czasach oraz o zagrożeniach i trudach, które czekają na teraźniejszych sadowników. Na sam koniec Rafał Trzaskowski otrzymał na ręce skrzynkę z jabłkami, które rozdał pomiędzy dziennikarzy oraz zebranych widzów. W drodze do samochodu został zatrzymywany przez swoich entuzjastów i proszony o zdjęcia.

Przypominamy, że druga tura wyborów prezydenckich odbędzie się już w najbliższą niedzielę.