Od 3 sierpnia br. na czas przebudowy drogi powiatowej z Gołanic do Jezierzyc Kościelnych wprowadzany będzie na kolejnych odcinkach ruch wahadłowy. Spółka Drogbud Gostyń ma czas na wykonanie prac do 30 listopada br.

Wkrótce rozpocznie się przebudowa 4,2 km drogi powiatowej nr 4760P na odcinku od Gołanic (skrzyżowanie z drogą powiatową 4759P w kierunku Krzycka Małego) do Jezierzyc Kościelnych (skrzyżowanie z drogą powiatową nr 4763P w kierunku Zbarzewa). Ogłoszony przez Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie przetarg wygrała spółka Drogbud Gostyń za 3.152.836 zł.

Wykonanie przebudowy jezdni wiązać się będzie z utrudnieniami w ruchu pojazdów i koniecznością wprowadzenia od 3 sierpnia br. ruchu wahadłowego na modernizowanych  odcinkach drogi.

W ramach inwestycji dofinansowanej w 50 proc. z Funduszu Dróg Samorządowych oraz kwotą 400 tys. zł przez gminę Włoszakowice poszerzona zostanie jezdnia do sześciu metrów, przebudowane odwodnienie drogowe i wyprofilowane rowy drogowe. Dla poprawy bezpieczeństwa wykonane zostanie oznakowanie poziome oraz pionowe, oświetlenie solarne przejścia dla pieszych, oznakowania aktywne przejść dla pieszych i montaż radaru informującego o prędkości ruchu pojazdu. Ścieżka rowerowa wzdłuż planowanej do przebudowy drogi (aż do Włoszakowic) powstała w ub.r.

źródło: powiat-leszczynski.pl