Już w najbliższą sobotę rusza kolejna edycja akcji Czyścimy Jezioro Dominickie. Z powodu obecnej sytuacji pierwszy raz forma akcji będzie bardzo zmieniona. Poniżej cytujemy słowa organizatorów.
 
WAŻNE LINKI:
- Szczegóły akcji KLIKNIJ TUTAJ E.BOSZKOWO.PL
- Reportaż z zeszłorocznej akcji KLIKNIJ TUTAJ WLOPI.PL
- Reportaż Video "Dycha" KLIKNIJ TUTAJ, ABY OBEJRZEĆ 
 
Najdrożsi przyjaciele Boszkowa. Nikt z nas nie spodziewał się, że rok 2020 przyniesie tak wiele trudności. Dotknęły one także samą akcje CJD2020. Dlatego ze względu na obecną sytuację jesteśmy zmuszeni zmienić charakter akcji CJD.
 
Dlatego w dniu, w którym planowaliśmy kolejną edycje CJD2020 tj. 29.08.2020r podjęliśmy decyzję, że tegoroczna akcja odbędzie się w formie wirtualnej. Tego dnia każdy z Was będzie mógł sam udać się w teren i posprzątać okolice Jeziora Dominickiego. Będzie także możliwy wirtualny udział w innych miejscach. A wszystko po to by mimo ciężkiej sytuacji nie pozostawić natury samej sobie z wszędobylskim problemem śmieci, który niestety ciągle narasta.
 
Formalnie akcja rozpoczyna się już teraz od udziału w internetowej rejestracji. I zdecydowanie zachęcamy by jak największa liczba osób chętnych do udziału w tegorocznej edycji CDJ2020 skorzystała z tej formy rejestracji. Tam każdy uczestnik będzie mógł wybrać rodzaj uczestnictwa w akcji. Do wyboru będziecie mieli dwa pakiety startowe:
 
Podstawowy oraz Rozszerzony (kolekcjonerski).
Ale od początku:
Udział w wydarzeniu można wziąć poprzez rejestrację w dwojaki sposób:

A) Poprzez rejestrację on-line (prosimy aby w miarę możliwości korzystać przede wszystkim z tej opcji) Rejestracja już wystartowała - aby wziąć w niej udział należy kliknąć w ten link:
 
Tak jak już było opisane powyżej, uczestnik do wyboru ma dwa pakiety startowe: Podstawowy oraz Rozszerzony

B) Poprzez odbiór pakietu startowego w punkcie rejestracji stacjonarnej, któy startuje w dniu wydażenia - miejsce to zostanie określone poniżej:
(miejsce to będzie mieścić się obok dawnego komisariatu policji w Boszkowie-Letnisku przy skrzyżowaniu ulicy Dworcowej i Starkowskiej, blisko stacji PKP Boszkowo)
 
Konieczne będzie zachowanie 2m odstępów i noszenie maseczek ochronnych zgodnie z zalecaniami MSZ.
Uczestnik do dyspozycji ma tylko jeden pakiet - i jest to pakiet podstawowy.
 
Czym są pakiety?
 
PAKIET PODSTAWOWY:
W skład pakietu wchodzi worek na śmieci, rękawiczki oraz krótka instrukcja jak prawidłowo dostarczyć śmieci do punktu zbiórki. Pakiet jest darmowy

PAKIET ROZSZERZONY:
Pakiet rozszerzony - to pakiet kolekcjonerski.
W założeniu ma wszystko to co pakiet podstawowy i jest rozszerzony o koszulkę akcji.
Pakiet będzie płatny - wyznaczyliśmy cenę minimalną za pakiet, która ma wynosić cenę koszulki, plus cenę wysyłki pakietu - wynosi ona 60zł.
Podana cena jest ceną minimalną na pokrycie kosztów produkcji i wysyłki, każda złotówka więcej, która zostanie wpłacona przy tej okazji zasili budżet organizacyjny przyszłorocznej akcji.
 
Pakiet ten dedykowany jest dla osób identyfikujących się od lat z CJD jako samym wydarzeniem i chcą go wesprzeć na kolejne lata, oraz dla stałych uczestników z daleka, którzy chcą włączyć się do akcji mimo, że co rok przyjeżdżają z daleka tylko na samą akcję, w takiej sytuacji mogą posprzątać w dowolnie wybranym przez siebie miejscu polski (jeziorze) jednak w takiej sytuacji śmieci musza odstawić do punktów zbiórki we własnym zakresie i na własny koszt (np. do własnych pojemników na odpady).
 
Z uwagi na czas potrzebny na wyprodukowanie koszulek pakiety te będą mogły być wysyłane dopiero we wrześniu.
 
Partnerem organizacyjnym tegorocznej edycji akcji CJD są:
 
Restauracja Ambrozja, która mieści się w Boszkowie-Letnisku przy ulicy Dworcowej.
Przedsiębiorstwo Gospodarownia Odpadami DOMINIK ZAJĄC
OŚRODEK WYPOCZYNKOWY SADYBA i Zakład przetwórstwa Mięsnego. PPHU JOHN - PAWEŁ JOHN
Dla zarejestrowanych uczestników akcji przewidziany jest drobny poczęstunek. Bony na poczestunek będzimy przekazywać w dniu akcji.
 
Do dyspozycji będą napoje, lody, frytki oraz pożywna zupka. Nie zostawimy Was samych z tą cięzką pracą :)
 
Czas zatem zakasać rękawy i przygotować się do cieżkiej pracy, a na koniec uzupełnimy stracone kalorie :)
 
W razie pytań proszę dzwonić lub pisać.
 
Z poważaniem
Stowarzyszenie Przyjaciół Boszkowa
Tel. 503101020
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.