Razem z rozpoczęciem roku szkolnego, rozpoczął się również komunikacyjny chaos na drogach wjazdowych do Leszna. Bardzo szybko okazało się, że tak wzmożone i nagłe nasilenie ruchu, powoduje spore utrudnienia w ruchu.

Bardzo ciężka sytuacja czeka kierowców gminy Włoszakowice, którzy próbują do Leszna wjechać od strony Ronda Gronowo. Dzisiaj korek przed godziną 8:00 sięgał aż za Maryszewicze, a osoby, które chciały dojechać do ronda musiały liczyć się z oczekiwanie między 20/30 minut. Na chwilę obecną gronowskie rondo stawi o poranku bardzo oblężony punkt komunikacyjny. Po pierwszych dniach roku szkolnego już wiadomo, żeby zdążyć do szkoły lub pracy na 8:00, należy wyjechać dużo wcześniej. 

Trochę lepiej sytuacja prezentuje się dla wjeżdżających wiaduktem do Leszna, chociaż i tam dochodzi do sporych utrudnień i chwilowego korkowania się przejazdu - wszystko za sprawą prowadzonych w tamtej okolicy remontów oraz zwężeń na samym wiadukcie. Wiele prowadzonych robót oraz powrót uczniów do szkół pokazało, że prawidłowy przepływ ruchu w Lesznie jest raczej w opłakanym stanie, a żeby dojechać w konkretne miejsce na czas, to należy wyjechać dużo wcześniej.

Zachowajcie ostrożność! Poniżej mapa pokazująca natężenie ruchu około godziny 8:00 w okolicy ronda Gronowo.