Gmina Włoszakowice postanowiła zainstalować foto pułapki na terenie Boszkowo-Letniska, ma to pomóc w walce z dzikimi wysypiskami. 

Jak czytamy na stronie UG Włoszakowice:

Informujemy, że na terenie miejscowości Boszkowo-Letnisko zostały zainstalowane foto pułapki. Dzięki tym urządzeniom będzie możliwe ustalenie osób wyrzucających nielegalnie śmieci w naszej gminie i ukaranie ich przy współpracy z Policją. 

Dzikie wysypiska oraz śmieci pozostawiane przy koszach ulicznych w Boszkowie-Letnisku od dłuższego czasu stanowią duży problem, psujący wizerunek miejscowości oraz negatywnie wpływający na środowisko oraz ekonomię samorządu.  Mieszkańcy wielokrotnie zgłaszali problem dzikich wysypisk na terenie całej gminy do urzędu. Niestety, nie wszyscy zdają sobie sprawę jak wielką krzywdę dla ekosystemu mogą wyrządzić porzucone śmieci.

Gmina od 18 marca br. przeprowadza kontrole w zakresie przestrzegania przez właścicieli nieruchomości niezamieszkałych obowiązków pozbywania się zebranych na terenie nieruchomości odpadów komunalnych w sposób zgody z przepisami ustawy. Dodatkowo w celu zapobiegania incydentom zdecydowano się na instalację fotopułapek.

Fotopułapki sprawdzają się do długotrwałej obserwacji i monitoringu otoczenia, sprzęt może zarejestrować obraz zarówno w dzień jak i w nocy, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Fotopułapki wykonują zdjęcie w momencie wykrycia ruchu i automatycznie wysyłają je na adres e-mail.

Gmina dysponuje kilkoma fotopułapkami, które będą montowane w miejscach, które mieszkańcy zgłaszają najczęściej lub tam, gdzie pracownicy Urzędu Gminy dostrzegają problem podrzucania śmieci.

Dla sytuacji związanej z brakiem zachowania czystości i porządku nie ma żadnego usprawiedliwienia. Zróbmy wszystko, aby nasza Gmina była czystym i przyjaznym dla mieszkańców i jej gości miejscem. Nie zaśmiecajmy naszego wspólnego dobra, dbajmy razem o ład i porządek w gminie!

Regulamin monitoringu wizyjnego w gminie Włoszakowice dostępny jest TUTAJ

Karolina Chlebowska Sekretarz Gminy Włoszakowice