Na wielu internetowych grupach pojawił się artykuł z dokładnie takim samym tytułem, który informuje nas, że w Przemęcie miało dojść do porwania dziecka.

Co ciekawe, bardzo szybko całe grono internautów zaczęło udostępniać i przekazywać dalej informacje o rzekomym uprowadzeniu bez jakiejkolwiek weryfikacji tej wiadomości. PRZESTRZEGAMY PRZED UDOSTĘPNIANIEM ORAZ KLIKANIEM W TAKĄ WIADOMOŚĆ, PONIEWAŻ TO WIRUS, KTÓRY MOŻE WPROWADZIĆ DO NASZYCH URZĄDZEŃ SZKODLIWE OPROGRAMOWANIE!

Podejrzenie powinien już na samym początku wzbudzić fakt, że wyświetlany link, to zbitka przypadkowych znaków. Chociaż początek linku, w którym widnieje słowo "wyborcza" wzbudza zaufanie i kojarzy nam się ze znaną gazetą, to już reszta linku nie wywołuje zaufania - "cleverapps.IO". Przypominamy, że takie rozszerzenie zakończone frazami, które z niczym nam się nie kojarzą powinny wzbudzać naszą podejrzliwość. Większość zaufanych linków w Polsce kończyć się będzie znakami PL po kropce - chociaż i tutaj bywają wyjątki od reguły. DODATKOWO - W PRZYPADKU TAKICH WYDARZEŃ INFORMOWAĆ BĘDĄ O NIM RÓŻNE OKOLICZNE PORTALE, WIĘC WYSTARCZY WPISAĆ W WYSZUKIWARKĘ FRAZĘ, KTÓRA NAWIĄZUJE DO ZDARZENIA I SPRAWDZIĆ, CZY WYSTĘPUJE W INNYCH MIEJSCACH SIECI.

Szkodliwe oprogramowanie może być przyczyną włamań na prywatne konta w różnych portalach społecznościowych, a nawet związane z rzeczami urzędowymi.

JESZCZE RAZ PRZESTRZEGAMY PRZED FAKE NEWSAMI!