W minioną niedzielę, która okazała się najbardziej upalną od początku roku do Boszkowa-Letniska zjechały się tłumy turystów.

Ten fakt już chyba nikogo nie dziwi - Boszkowo przyciąga plażami i możliwością ochłody w gorący dzień przez kąpiel w Jeziorze Dominickim. Obszerna baza noclegowa oraz mnogość punktów gastronomicznych sprawia, że zwłaszcza weekendami Boszkowo jest bardzo oblegane przez turystów. W niemal każdy ciepły weekend obserwuje się jadący sznur aut w kierunku miejscowości wypoczynkowej naszej gminy. Mądre gospodarowanie zasobami turystycznymi w regionach odznaczających się szczególnymi walorami leży często w oczku włodarzy. W którym oczku leży Boszkowo wśród urzędników z gminy Włoszakowice?

To już kolejny rok, kiedy musimy wrzucać zdjęcia, filmy i pisać, że Boszkowo pęka. Wiele obiektów przechodzi modernizacje, powstają kolejne miejsca noclegowe, ludzi przybywa. Z jednej strony Boszkowo się rozwija, ale z drugiej stoi dalej w tym samym miejscu, co przed latami. Mija kolejny rok, kiedy inwestycji brakuje - brakuje dobrych pomysłów i dobrych chęci. W ostatnią niedzielę Boszkowo po prostu się zatkało zostawione na swoją niełaskę. Kolejny rok można odnieść wrażenie, że wszyscy temat związany z Boszkowem chcą zamieść pod dywan. Zaczynają się wakacje, będzie tylko gorzej. Zaczyna się też kolejny rok, kiedy można postarać się chociaż coś zmienić, pozyskać środki, sprawić, aby tak cenne miejsce było bardziej atrakcyjne, bezpieczne. Tymczasem boszkowskie bezprawie trwa dalej. 

Poniżej publikujemy nagranie z ubiegłej niedzieli, kiedy wyjazd z pudełkowa okazał się koszmarem. Na sam koniec pozostawimy informacje, że wiele zapytanych mieszkańców gminy, gdzie lubią jeździć nad jezioro, wybierają np. Sławe oraz inne miejscowości wypoczynkowe. Ciekawe dlaczego?