W niedzielę (1.08.2021 r.) od godziny 14.00 włoszakowicki park opanowany został przez Festiwal Smaków - festyn charytatywny zorganizowany przez Martę Paczkowską-Szymanek dla chorej na SMA Marysi z Brenna.

Pomimo, iż na początku imprezy pogoda nie dopisywała to jednak nie zniechęciło mieszkańców do przyjścia i dołożenia "cegiełki" do walki o zdrowie Marysi. Z godziny na godzinę niebo nad Włoszakowicami przejaśniało się a frekwencja rosła. Jak sama nazwa wskazuje, festyn przebiegł pod dyktando kulinarnych smaków - jedzenie serwowały miejscowe restauracje oraz sołtysi i Koła Gospodyń Wiejskich z okolicznych miejscowości. Nie brakowało również atrakcji - zarówno dla najmłodszych jak i dorosłych. Zorganizowano turniej piłkarski, oraz można było spróbować swoich sił w mega piłkarzykach. Dla najmłodszych czekały między innymi dmuchańce, festiwal kolorów, malowanie twarzy, przejażdżki bryczkami, kucykami i spacery z kozami. Strażacy z OSP Włoszakowice przygotowali konkurs wspinania się na skrzynki, można też było podziwiać sprzęt jakim dysponują podczas akcji ratowniczo-gaśniczych. O oprawę muzyczną zadbał DJ Marcin Kenkel, imprezę prowadził Grzegorz Sterna, natomiast gościem specjalnym był Mikołaj Cieśla z programu "Love Island".

Podczas imprezy zebrano ogromną kwotę - 71 265,57 złotych i 81 euro. Jest to rekord - na żadnym festynie, które odbyły się do tej pory nie zebrano w jeden dzień tak dużej kwoty!